Bilim Olimpiyatlarında madalya kazanan öğrenciye ödül

Bilim Olimpiyatlarında madalya kazanan öğrenciye ödül
Uşak Valisi Özdemir Çakacak, 18. Ulusal Bilim Olimpiyatlarında bronz madalya kazanan Fen Lisesi öğrencisi Emre Çağlayan'a Cumhuriyet altını ile ödüllendirdi.

Uşak Valisi Özdemir Çakacak, 18. Ulusal Bilim Olimpiyatlarında bronz madalya kazanan Fen Lisesi öğrencisi Emre Çağlayan'a Cumhuriyet altını ile ödüllendirdi.
Vali Özdemir Çakacak, TÜBİTAK tarafından düzenlenen 18. Ulusal Bilim Olimpiyatlarında bronz madalya kazanan Uşak Fen Lisesi Öğrencisi Emre Çağlayan ile İl Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün ve öğretmenleri makamında kabul etti. Bronz madalya kazanan Emre Çağlayan'a Cumhuriyet altını ile ödüllendiren Vali Çakacak, “Ülkemizin her alanda gelişmesinde eğitimin büyük bir payı var”dedi. TÜBİTAK tarafından düzenlenen olimpiyatların önemine de değinen Vali Özdemir Çakacak, “Olimpiyatlardaki amaç gençlere fırsat vermek ve geleceğin bilim adamlarını yetiştirmektir. Emre Çağlayan adlı öğrencimiz bu başarısı ile ilimizi en iyi şekilde temsil etti. İstanbul, Ankara ve İzmir'den sonra bu olimpiyatlarda tek madalya alan il olduk. Bu başarı öğrencimize üniversite sınavlarında 25 ek puan sağlayacak” dedi.
Uşak'ın son yıllarda eğitimde ciddi başarılar elde etmeye başladığını son üniversite sınavlarında da ilk 10 il arasına girdiklerini ifade eden Vali Özdemir Çakacak şunları söyledi; “ Valilik olarak eğitime büyük önem veriyoruz. Eğitimdeki sorunları çözmek için el birliğiyle çalışıyoruz. Okul müdürleri ile yaptığımız toplantılarda her öğretmenin kendine bir hedef belirlemesini istediğimizi söylüyoruz. Okul ziyaretlerimizde de öğrencilerimize gelecekle ilgili hedeflerini soruyoruz. Çünkü hedefi olan insanlar hayatta daha başarılı oluyor. Uşak olarak biz de eğitimde kendi hedefimizi ortaya koyup bu hedeflerimizi ulaşmamız gerekiyor. Valilik olarak kişisel ve kurumsal başarıları ödüllendirmeye devam edeceğiz. Ülkemizin her yönüyle kalkınmasında eğitimin büyük bir payı var”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com