Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık:

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık:
"Türkiye'de yolsuzluk olsa hiç kimse kusura bakmasın Ordu'da denize havaalanı yapılamaz. 500 milyon lira Ordu'nun çevreyolu için harcanamaz, Abdülhamid'in rüyasını gerçekleştiremezsiniz"

ORDU (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Türkiye'de yolsuzluk olsa hiç kimse kusura bakmasın Ordu'da denize havaalanı yapılamaz. 500 milyon lira Ordu'nun çevreyolu için harcanamaz, Abdülhamid'in rüyasını gerçekleştiremezsiniz" dedi.

Bakan Işık, Ordu Ticaret ve Sanayi Odasına (OTSO) yaptığı ziyarette yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile bir araya geldi.

Ordu'nun son yıllarda şaha kalktığını ifade eden Bakan Işık, AK Parti iktidara geldiği günden bu yana güzel çalışmalar yapıldığını belirtti.

2002 yılı öncesinde, "Şu Karadeniz sahil yolu biter mi acaba? Şu sahil yolu bitse bari" denilen dönemleri bildiklerini dile getiren Işık, "Allah'a şükür Karadeniz sahil yolunu bitirdik. Şimdi Samsun'dan Sarp'a herhangi bir engelle karşılaşmadan büyük bir konfor ile gidiyoruz. Hatta bugün geçmekten bile büyük keyif aldığım Ünye Çevreyolu sisteme girdi. İşte Ordu Çevreyolu şu anda inşa aşamasında, Fatsa Çevreyolu da proje aşamasında. Bunun, sadece Ordu Çevreyolu'nun maliyeti 500 milyon lira" diye konuştu.

-"Yolsuzluk olan memleket namerde muhtaç olur, 3 kuruşa muhtaç olur"-

"Bir tek Ordu'nun çevreyoluna 500 milyon lira hükümet harcıyorsa denize dünyanın ikinci büyük havaalanını kuruyorsa bu ülkenin geldiği seviyeyi gösteriyor" diyen Işık, şunları kaydetti:

"Şimdi bazıları, 'Yok Türkiye'de yolsuzluk var.' Ya kardeşim, Türkiye'de yolsuzluk olsa hiç kimse kusura bakmasın Ordu'da denize havaalanı yapılamaz. 500 milyon lira Ordu'nun çevreyolu için harcanamaz, Abdülhamid'in rüyasını gerçekleştiremezsiniz. Karadeniz'den Akdeniz'e yol yapacaksınız, hem de o sarp dağları geçeceksiniz. Yolsuzluk olan memleket namerde muhtaç olur, 3 kuruşa muhtaç olur. Görmedik mi? Gördük. Gidip ikide bir IMF'den para alan ülke biz değil miydik? Şimdi bırakın para almayı, borcumuzu bitirdik. 'İstiyorsanız size kredi açarız' dedik."

Bakan Işık, şöyle devam etti:

"Yanlış varsa bireysel olarak yanlış yapan varsa cezasını çeksin. Onunla eyvallahımız yok. Bu ülkede kim tüyü bitmemiş yetimin hakkına el uzatıyorsa eli kırılsın. Ama bu kadar hizmet etmiş bir iktidarı yolsuzlukla suçlamak en hafif tabirle insafsızlıktır. Bunun da en güzel örneği Ordu ilimizdir. Bakın Ordu'ya, niye bizden önce üniversite yapmadılar. Şu anda Ordu Üniversitesinde 16 bin öğrencimiz var."

-"Tüm yatırımları kendi öz kaynaklarımızla yapıyoruz"-

AK Parti iktidarı döneminde sadece Ordu ilinde yapılan tünel uzunluğunun 50 kilometre olduğunu vurgulayan Işık, "Şimdi memlekette yolsuzluk olacak da bırakın siz 50 kilometreyi, 5 kilometre tünel yapamazsınız. Hala da yapmaya devam ediyoruz. Değerli arkadaşlar, bunları yaparken de borçlanarak yapmıyoruz, onu da söyleyeyim size. Bu tüm yatırımları kendi öz kaynaklarımızla yapıyoruz. Bir de bu tüm yatırımları yaparken bir küresel krizi de atlatarak yaptık. Onu da kimse aklından çıkarmasın." 

Işık, daha sonra AK Parti İl Teşkilatı üyeleriyle akşam yemeği programında buluştu. Bakan ışık, programın ardından Ordu'dan ayrılırken bulunduğu makam aracının park halindeki otomobile çarpması sonucu hasar oluştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com