Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık:

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık:
"(Kocaeli'de yapımına başlanan stat) Mitingde Sayın Başbakanımızın da vurguladığı gibi bu stadyum bittiğinde, Süper Lig takımımız olmalı. Hedefimiz bu. Bununla ilgili de önceliğimiz ve arzumuz Kocaelispor AŞ olarak Süper Lig'de tekrar güçlü takımımızın mü

KOCAELİ (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli'de yapımına başlanan statla ilgili, "Mitingde Sayın Başbakanımızın da vurguladığı gibi bu stadyum bittiğinde, Süper Lig takımımız olmalı. Hedefimiz bu. Bununla ilgili de önceliğimiz ve arzumuz Kocaelispor AŞ olarak Süper Lig'de tekrar güçlü takımımızın mücadele ediyor olması" dedi.

İzmit'te spor muhabirleriyle bir araya gelen Işık, burada yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarının spora çok önem verdiğini belirterek, spora yatırımı aynı zamanda sağlığa yapılan yatırım gördüklerini söyledi. 

Ülkenin hem ruh hem de beden sağlığı açısından sporu olmazsa olmaz gördüklerini vurgulayan Işık, bu noktada özellikle amatör sporun ülkede gelişmesi için her türlü gayreti gösterdiklerini ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını kaydetti. 

Işık, spora yaptıklar yatırımın rakamlara da yansıdığına dikkati çekerek, sadece Kocaeli'de son 2 yılda başta 5 bin kişilik spor salonu ile olimpik yüzme havuzu, buz pateni salonu olmak üzere birçok yatırım yapıldığını anımsattı.

Seçim sürecinde Kocaelispor üzerinden çok fazla spekülasyon yaparak AK Parti'ye zarar verilmeye çalışıldığını dile getiren Işık, şöyle devam etti:

"Kocaelisporun bugünkü durumunu hiçbirimizin içine sindirmesi mümkün değil ama Kocaelisporun bugün içinde bulunduğu durum da kimse kusura bakmasın, bugünün sonucu değil. Özellikle seçimde aday olan arkadaşımız sanki Kocaelispor'u Süper Lig'de güllük gülistanlık, sıfır borçla teslim etmiş de kendinden sonra Kocaelispor enkaza dönüşmüş, şimdi de Kocaelispor'u alıp tekrar Süper Lig'e çıkarıp, altın yıllar yaşatacakmış gibi hava içinde ve bunun üzerinden partimize yüklenmeye çalışıyor."

Işık, bu kişinin 1989'dan 2002'ye kadar belediye başkanı olduğunu ve görev süresinin 2004 yılında dolmasına rağmen 2002'de istifa edip milletvekili adayı olduğunu anlatarak, şöyle konuştu:

"Milletvekili adayı olurken de hem Lig TV'de hem de yerel basında kendisine sorulan 'Kocaelispor ne olacak' sorusuna verdiği net cevap var. O da şu, 'Ben milletvekili olsam da Kocalispor başkanlığını bırakmayacağım.' Kendisinin istifa ettiği gün Kocalispor'un ligden düşmesi matematiksel olarak kesinleşmişti. Herhalde 'aradan 12 yıl geçti, herkes bunu unutmuştur' diye düşünmüş olabilir ama biliyorsunuz seçildikten bir hafta sonra kulübe mektupla istifasını gönderdi ve 12 yıl Kocaelispor'u ne ziyaret etti ne de bir maçına gitti."   

Kocaelispor konusundaki samimiyetlerinin en büyük göstergesinin 3. Lig'de olan şehir takımının bulunduğu ilde 164 milyon liralık stadyum yapılması olduğunu vurgulayan Işık, Kocaelispor üzerinden AK Parti'ye yüklenmeye çalışanların bunu görmediğini ifade etti. 

Işık, stadın inşaatına başladığını aktararak, "Mitingde Sayın Başbakanımızın da vurguladığı gibi bu stadyum bittiğinde, Süper Lig takımımız olmalı. Hedefimiz bu. Bununla ilgili de önceliğimiz ve arzumuz Kocaelispor AŞ olarak Süper Lig'de tekrar güçlü takımımızın mücadele ediyor olması. Şu anda Kocalispor AŞ kuruldu. Biz de şimdi elimizdeki tüm imkanları seferber edeceğiz ve önümüzdeki birkaç yıl içinde stadyumun hizmete girdiği anda Kocaespor AŞ takımının Süper Lig'de oynuyor olmasını sağlamak" ifadesini kullandı.

Kocaelispor'un 3. Lig'de ölüm kalım mücadelesi verdiğine dikkati çeken Işık, "Kent, olumsuz bir sonuçta da hiç üzülmesin. Biz bu kentin önümüzdeki dönemde bir Süper Lig takımıyla hem de Kocaeli ismiyle mücadele etmesi için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com