Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Aksaray'da

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Aksarayda
Işık: "İthal ettiğimiz her ürünün üretimini arzu ediyoruz. Bununla ilgili destekler veriyoruz. Şu anda arzu ettiğimiz yeni yerli telefon. Buna destek verecek babayiğit arıyoruz"

AKSARAY (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "İthal ettiğimiz her ürünün üretimini arzu ediyoruz. Bununla ilgili destekler veriyoruz. Şu anda arzu ettiğimiz yeni yerli telefon. Buna destek verecek babayiğit arıyoruz" dedi.

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Aksaray'a gelen Işık, Vali Şeref Ataklı'yı makamında ziyaret etti. Işık, burada yaptığı konuşmada, ziyaret etmekten memnuniyet duyduğu Aksaray'ın, AK Parti iktidarıyla yoğun şekilde yatırım aldığını belirtti.

Bu yatırımlarla Aksaray'ın bölgesinde sanayi merkezi haline geldiğini vurgulayan Işık, "İnşallah önümüzdeki süreçte Aksaray daha fazla sıçrama yapacaktır. Lastik firmalarının buraya olan yatırımını önemsiyoruz. Bu noktada organize sanayi bölgemizin gelişimiyle yatırımcıların önünün açılması noktasında, biz bakanlık olarak her zaman yanınızda olacağız. Bu noktada desteğimizi veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz" diye konuştu

Türkiye'deki herkesin iş sahibi olması gerektiğini belirten Işık, Aksaray bölgesinde bir sanayi merkezi oluşturma azim ve kararlılığının heyecan verici olduğunu dile getirdi.

- Ar-Ge odaklı üniversite

Aksaray'ın en önemli kazanımlarından birisinin de üniversite olduğunu anlatan Işık, şunları kaydetti:

"Aksaray'da üniversite kurulmasından itibaren gelişimin daha da arttığını biliyoruz. Diğer yatırımlarla Aksaray bir şekilde ilerliyor. Son dönemdeki eğitim başarısı da dikkatimi çekiyor. Bunu da önemsiyoruz. Bu anlamda özellikle üniversitenin daha Ar-Ge odaklı bir üniversite olmasını arzu ediyoruz. Buradaki sanayiyi hem sürükleyecek hem de sanayinin sorunlarını daha fazla inisiyatif alacak bir üniversite mantalitesinin gelişmesini de önemsiyoruz. Bu noktada bakanlık olarak, üniversite-sanayi işbirliğini destekliyoruz ve üniversitemizin bu noktada daha gayretli olmasını, doğrusu bekliyoruz. Aksaray'a bu yakışır. Bu noktada da arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalara destek vermeyi arzu ediyor."

Işık, daha sonra valilik binası etrafındaki esnafı ziyaret ederek, vatandaşların taleplerini dinledi.

- Yerli telefon

Bir gazetecinin "Yerli otomobilin üretimi için bir babayiğit bulunduğunu açıklamıştınız. Bu babayiğit kim?" sorusu üzerine Işık "Bu babayiğidin adını burada açıklarsak olmaz. Son değerlendirmeleri yapacağız. İthal ettiğimiz her ürünün üretimini arzu ediyoruz. Bununla ilgili destekler veriyoruz. Şu anda arzu ettiğimiz yeni yerli telefon. Buna destek verecek babayiğit arıyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com