Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Gaziantep'te

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Gaziantepte
Işık: "(TÜBİTAK'ın eski Başkan Yardımcısı Hasan Palaz'ın iddiaları) Böyle bir iddiayla bağlantı kurulması çirkin. Öyle birşey benim bilgim dahilinde kesinlikle yok. Kaldı ki eğer böyle bir iddiası varsa, bunu yargıya taşımak zorunda"

GAZİANTEP (AA) -  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TÜBİTAK'ın eski Başkan Yardımcısı Hasan Palaz'ın, Başbakanlık'ta bulunan "böcek"le ilgili hazırladığı raporda tarih değişikliği yapması için baskıya maruz kaldığı, bunu kabul etmeyince de görevden alındığı iddialarına ilişkin, "Böyle bir iddiayla bağlantı kurulması çirkin. Öyle bir şey benim bilgim dahilinde kesinlikle yok. Kaldı ki eğer böyle bir iddiası varsa, bunu yargıya taşımak zorunda" dedi. 

Işık, Gaziantep Valiliğini ziyaretinde, gazetecilerin "TÜBİTAK'ta görev yapan eski Başkan Yardımcısı Hasan Palaz'ın iddialarına ilişkin" sorusu üzerine, 2012'deki bir olayın görev değişikliğiyle bağlantısının kurulmasını iyi bir senaristin yapacağını söyledi.

Palaz'ın 5 Şubat'ta Bilim Kurulu kararıyla görevden alındığını belirten Işık, şöyle konuştu:

"Bilim Kurulu kararıyla görevden alınan birinin kendisine yani 'hiç kimse benim ayranım ekşi demez'. Ama böyle bir iddiayla bağlantı kurulması çirkin. Öyle bir şey benim bilgim dahilinde kesinlikle yok. Kaldı ki eğer böyle bir iddiası varsa, bunu yargıya taşımak zorunda. Taşısın, gitsin 'bana baskı yapıldı desin', bir şey yapsın. Ama ben de dün akşam açıklamasını gördüm. Görene kadar da doğrusu böyle bir olayın varlığından benim haberim yoktu."

Mahkemenin kadıya mülk olmadığını ve görevlerin zaman zaman değişebileceğini dile getiren Işık, göreve başka birinin uygun görüldüğünü kaydetti.

"Yani illa işte kendine bir meşruiyet alanı oluşturma girişimi... Kesinlikle doğru bulmuyorum" diyen Işık, "Yaklaşımını kesinlikle tasvip etmiyorum. Ama uzaktan yakından bir alakasının olmadığını söyleyebilirim. Çünkü ben de dün yazıyı okuyunca gördüm. Yani böyle böcek varmış, ona baskı yapılmış ilk defa dün ben de muttali oldum" dedi.

Işık, daha sonra Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek Başkan Asım Güzelbey'den kent ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Işık'a ziyaretinde AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer de eşlik etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com