Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Gaziantep'te

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Gaziantepte
"En son önümüze öyle bir ihanet geldi ki adeta can evimizden vurulduk. Ama şundan herkes emin olsun, 5 bin yıllık geleneği olan bir devlet kendisini paralel yapılanmaya teslim etmez, edemez"

GAZİANTEP (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "En son önümüze öyle bir ihanet geldi ki adeta can evimizden vurulduk. Ama şundan herkes emin olsun, 5 bin yıllık geleneği olan bir devlet kendisini paralel yapılanmaya teslim etmez, edemez" dedi. 

Işık, Şahinbey Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında, Türkiye'yi layık olduğu seviyeye çıkarmanın boyunlarının borcu olduğunu söyledi.

Türkiye'nin artık eski Türkiye olmadığını, IMF'nin karşısında süklüm büklüm olan bir Türkiye'nin bulunmadığını ifade eden Işık, şöyle konuştu:

"Artık 'lazımsa size borç verelim' diyen bir Türkiye var. Artık 'şu ne der, bu ne der, aman sesimizi çıkarmayalım, şununla iyi geçinelim, bununla iyi geçinelim, şunu kızdırmayalım' diyen pısırık, edilgen bir dış politika anlayışına sahip Türkiye yok. Artık bölgede bir güç olan, küresel noktalarda söz söyleyen, haksızlığın ve zalimin karşısında duran, mazlumun yanında olan bir Türkiye var. Artık fakiri açlıktan ölen, kışın soğuktan donan, parası olmadığı için çocuğunu okula gönderemeyen, üniversiteyi okutamayan bir Türkiye yok."

- Türkiye'nin önüne engel koymaya çalışanlar

Gaziantep halkının üretken ve çalışkan olduğunu belirten Işık, kentin 2023 yılında ihracatının 30 milyar doları bulacağını ifade etti.

Hiçbir başarının tesadüfi olmadığına işaret eden Işık, şöyle devam etti:

"Türkiye güçlendikçe, AK Parti milletle beraber yürüdükçe, birileri Türkiye'nin önüne engel koymaya adeta devam etti. Ama her zorluğu Allah'ın izniyle sizlerle birlikte aştık. En son önümüze öyle bir ihanet geldi ki adeta can evimizden vurulduk. Ama şundan herkes emin olsun, 5 bin yıllık geleneği olan bir devlet kendisini paralel yapılanmaya teslim etmez, edemez. Hiç kimse bu ülkede hukuk içerisinde hukuk, devlet içerisinde devlet beklemesin. Biz sizden aldığımız emaneti, yetkiyi, başkasına kullandırmayız. Bu noktada Allah'ın izniyle sonuna kadar devam edeceğiz."

Açılışa, AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer de katıldı. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com