Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Gümüşhane'de

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Gümüşhanede
Bakan Işık: "Birileri seçime 3 ay kala yolsuzluk diye bir operasyon yapmaya kalktı. Eğer bir ülkede bir iktidar yolsuzluk yapıyorsa bunu sadece son 3 ayda yapmaz. Sen eğer 10,5 yıl yolsuzlukla ilgili en ufak bir şey yazmayıpta son 3 ayda yolsuzluk diye ya

GÜMÜŞHANE (AA) - Bilim ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Birileri seçime 3 ay kala yolsuzluk diye bir operasyon yapmaya kalktı. Eğer bir ülkede bir iktidar yolsuzluk yapıyorsa bunu sadece son 3 ayda yapmaz. Sen eğer 10,5 yıl yolsuzlukla ilgili en ufak bir şey yazmayıp da son 3 ayda yolsuzluk diye yazmaya kalkarsan kusura bakma kimse sana inanmaz" dedi.

Gümüşhane'de çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunan Bakan Işık, Torul ilçesinde devlet hastanesini gezerek vatandaşlarla sohbet etti.

Bakan Işık, burada vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye'nin namerde muhtaç hale düşürüldüğü bir dönemden, dünyanın neresinde muhtaç varsa ona el uzatan bir ülke haline geldiğini belirterek, "Bazılarının hükumete yönelik ahlak ve insaf dışı söylemleri var. Kimin hangi dolabı döndürdüğünü, kimin hangi fırıldağı çevirdiğini biliyorsunuz. Gereğini günü geldiği zaman yapacaksınız" ifadesini kullandı.

Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas ise cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden birisinin 30 Mart'ta yapılacağını ifade ederek, "Bizden önceki dönemlerde bütün partilerin yaptığının mislisini biz bu ülkeye yatırım olarak yaptık. Bu milletin imkanlarını doğru kullandığınız zaman doğru işler yapıyorsunuz" dedi.

-"Milletiyle bütünleşmiş bir başbakanımız var"

Bakan Işık, daha sora beraberindekilerle  ilçede esnaf ziyaretinde bulundu. Partisinin seçim koordinasyon merkezinin açılışını da yapan Işık, burada da yaptığı konuşmada, Türkiye'de yaşayan bütün vatandaşların her şeyin en iyisine, en güzeline layık olduğunu söyledi.

30 Mart'ta yapılacak seçimlerin önemli olduğunu vurgulayan Işık, "Bizim çocuklarımız dünyanın en güçlü ülkesinde yaşamalı. Onun için devamlı çalışmalıyız, üretmeliyiz. AK Parti iktidarı döneminde Türkiye'nin nereden nereye geldiği ortada. Milletiyle bütünleşmiş bir başbakanımız var. Yapacağımız çok iş var. Memleketimizin çok yol alması lazım. Bunun için 30 Mart'ta yapılacak seçim çok önemli" diye konuştu.

-"MHP'li belediye başkan adayından pankartlı karşılama"

Torul'un ardından baba ocağı Şiran ilçesine hareket eden Bakan Işık, Çilhoroz mevkisinde onlarca araç konvoyuyla AK Partili vatandaşlar tarafından karşılandı.

Bir süre aracıyla yola devam eden Işık'ı, MHP Şiran Belediye Başkan adayı Ömer Yeniçeri ve beraberindeki partililer de karşıladı. "Sayın bakanımız baba ocağı Şiran'a hoşgeldiniz" yazılı pankart açan partililer, Işık ile bir süre sohbet ettiler.

Bakan Işık, daha sonra yapımı yeni biten Şiran Devlet Hastanesi'nin açılış törenine katılarak bir konuşma yaptı.

Yerel seçimlere kısa süre kala "yolsuzluk" adında bir operasyon yapıldığını belirten Işık, "Birileri seçime 3 ay kala, yolsuzluk diye bir operasyon yapmaya kalktı. Eğer bir ülkede bir iktidar yolsuzluk yapıyorsa bunu sadece son 3 ayda yapmaz. Sen eğer 10,5 yıl yolsuzlukla ilgili en ufak bir şey yazmayıp ta son 3 ayda yolsuzluk diye yazmaya kalkarsan kusura bakma, kimse sana inanmaz. Niye? Çünkü eğer yolsuzluk varsa, bunun mütemadiyen olması lazım. Yanlış yapan var mıdır, olabilir. Hani Fuzuli, Osmanlının en şaşalı döneminde yaşamış o bile şikayet etmiş, 'selam verdim, rüşvet diye almadılar" diye konuştu.

-"Bu millet sütü bozuğa oy vermez"

Yargının vereceği kararın kimin haklı ya da haksız olduğunu ortaya çıkaracağını vurgulayan Işık, şöyle devam etti:

"Sütü bozuk her dönemde çıkabilir ama kimin sütü bozuk olduğu, kimin helal süt emdiğine kim karar verecek, Kemal Kılıçdaroğlu mu karar verecek? Önce yargı karar verecek. Yargı kimin haklı, kimin haksız, kimin suçlu, kimin suçsuz olduğuna karar verir. Yargının da kimin haklı, kimin haksız olduğuna karar verecek diye yargının içine sızıp hükumete operasyon yapma yetkisini de kimse kusura bakmasın, bu millet kimseye vermez. İkinci olarak buna millet karar verir. Bu millet sütü bozuğa oy vermez. Bu millet sütü bozuğu iktidar yapmaz. Yapar mı, soruyorum size yapar mı, yapmaz. Eğer bir millet, 3 dönemde 7 seçimde bir lideri üst üste oyunu arttırarak iktidara getiriyor, bunu da iktidara gelemeyenlerin şapkasını önüne alıp düşünmesi lazım."

-"İktidar olamayacaklarını anladıkları zaman kumpasçılarla işbirliği yapıyorlar"

Halkın verdiği emaneti hiçbir zaman yere düşürmediklerini, ihanet etmeden gece ve gündüz çalıştıklarını dile getiren Işık,şunları kaydetti:

"Şiran'ın helal oylarını almak o kadar değerli ve önemli ki Şiran'ın helal oyunu almadan Türkiye'de iktidar olamazsınız. İktidar olamayacaklarını anladıkları zaman da kumpasçılarla işbirliği yapıyorlar. Şunu herkes bilmeli, iktidar olmanın yolu, sadece ve sadece milletten geçer. Gel Şiran'a, gel Erzincan'a milleti ikna et. Millet de sana oy versin o zaman iktidarda sana ananın ak sütü gibi helal olsun ama her zaman halkın desteğini almış, bir lidere sen kumpas kurarak iktidarı ele geçiremezsin. Kimse bu noktada kusura bakmasın. Biz halkımızın bize verdiği emaneti yere düşürmeden, ihanet etmeden gece gündüz çalışarak bu emaneti hizmet olarak size döndürmenin gayreti içerisindeyiz." 

Türkiye'nin artık rantçıların ülkesi olmadığını ifade eden Işık, "Bu ülke artık faizcilerin ülkesi değil. Artık herkes şunu bilsin ki milletten toplanan vergileri faiz olarak, rant olarak birilerin cebine aktarmıyoruz. Bundan sonra da aktarmayacağız. Herkes bunu bilmeli. Bir şey daha bu millet bilsin. Özellikle Kemal Kılıçdaroğlu da Devlet Bahçeli de milletin yetkisini ancak millet alır. İktidara getiren de millettir, iktidardan götürecek olan da millettir. Kimse kumpasla iktidarı değişmeye çalışmasın." 

Konuşmaların ardından Bakan Işık ile beraberindekiler hastaneyi gezerek bilgi aldı.

Törene, Gümüşhane Valisi Yusuf Mayda, AK Parti Gümüşhnane milletvekilleri Kemalletin Aydın ile Feramuz Üstün de katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com