Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kastamonu'da:

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kastamonuda:
"Havayolu ulaşımı, şehirlerin kalkınması ve yatırımlarda kritik öneme sahiptir. İstanbul'dan 5-6 saatte gelinen yere eğer bir saatte gelinebiliyorsa bu, yatırımı da tetikler"

KASTAMONU (AA) -  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, havayolu ulaşımının şehirlerin kalkınması ve yatırımlarda kritik öneme sahip olduğunu belirterek, "İstanbul'dan 5-6 saatte gelinen yere eğer bir saatte gelinebiliyorsa bu, yatırımı da tetikler" dedi.

Valiliği ziyaretinde Vali Erdoğan Bektaş'tan bilgi alan Işık, yaptığı konuşmada, kentte bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Kastamonu'nun önemli bir kültür ve medeniyet kenti olduğunu anlatan Işık, şehrin son yıllarda önemli ivme kazanan yatırımlara tanıklık ettiğini dile getirdi.

Işık, kente özellikle kamu yatırımları yapıldığını, İstanbul'da yaşayan Kastamonulular ve özel sektör aracılığıyla yatırımların daha hızlı artmasını arzu ettiklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Çok sevindirici gelişmeler var ancak bunların daha da artmasını arzu ediyoruz. Örneğin, Kastamonu Havalimanı ilk defa 1959'da başlamış, çalışmamış. 1990'ların başında bir şeyler yapılmış, çalışmamış. En son iktidarımız döneminde yapılan yatırımla çalışmaya başlamış ve bugün de gerçekten ben de gelirken gördüm, uçak tamamen doluydu. Havayolu ulaşımı şehirlerin kalkınması ve yatırımlarda kritik öneme sahiptir. İstanbul'dan 5-6 saatte gelinen yere eğer bir saatte gelinebiliyorsa bu, yatırımı da tetikler. Bunu çok önemsiyoruz. "

- "Kastamonu, göçü geri alsın"

Kastamonu'nun başkente erişimini sağlayan güzergahtaki yol çalışmalarının devam ettiğini anımsatan Işık, "Ilgaz Tüneli'nde çalışmalar yoğun şekilde devam ediyor. Bu tünel Kastamonu'yu başkente bağlayan önemli bir geçit olacak. Hızlı devam etmesi memnuniyet verici. Diğer tarafta Karadeniz otoyolunun devam etmesi, Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırımların sürüyor olması çok önemli gelişmeler arasında" diye konuştu.

Işık, yeni  talepleri de değerlendireceklerine işaret ederek, "Arzu ediyoruz ki Kastamonu, o tarihinin ihtişamına yeniden kavuşsun, göç veren il konumundan çıksın, aksine verdiği göçü geri alan bir il olsun. Bunun için de bakanlık olarak üzerimize düşen görevi yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Bu noktada hükumet olarak kararlılığımızı sürdürüyoruz" ifadesini kullandı.

Bektaş, Işık'a kente özgü hediye sepet hediye etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com