Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kastamonu'da:

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kastamonuda:
" (TÜBİTAK'ın eski Başkan Yardımcısı Vekili Hasan Palaz'ın iddiaları) Eğer mağduriyet yaşadığını, bu konuda kendisine baskı yapıldığını iddia ediyorsa başvuracağı yer yargıdır"

KASTAMONU (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TÜBİTAK'ın eski Başkan Yardımcısı Vekili Hasan Palaz'ın Başbakanlıkta bulunan "böcek"le ilgili hazırladığı raporda tarih değişikliği yapması için baskıya maruz kaldığı, bunu kabul etmeyince de görevden alındığı iddiasına ilişkin, "Eğer mağduriyet yaşadığını, bu konuda kendisine baskı yapıldığını iddia ediyorsa başvuracağı yer yargıdır" dedi.

Işık, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odasını (KATSO) ziyaretinde yaptığı konuşmada, şehirlerin kalkınmasının ülkenin kalkınması anlamına geldiğini söyledi.

Kastamonu'nun ciddi potansiyeli olduğunu anlatan Işık, "Kastamonu Havalimanı ile İstanbul'a 1 saate varmadan gidilebiliyor. Kastamonu'yu şimdi Ankara'ya yakınlaştırıyoruz. Ilgaz Tüneli, önümüzdeki yılın sonuna doğru bittiğinde Ankara-Kastamonu birbirine daha da yakınlaşmış olacak. İki merkeze yakınlık bir şehrin gelişmesi açısından kritik etkiye sahip" diye konuştu.

Işık, Karadeniz sahil yolunun tamamlanmasına hükümet olarak önem verdiklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

"İnebolu Limanı'yla ilgili çalışmalar da büyük oranda yürüyor. İnşallah Kastamonu-İnebolu arasındaki yolun da tünel vasıtasıyla daha da kısaltılarak hizmete açılması, Kastamonu'yu çok önemli bir merkez haline getirecek. Dün Gaziantep'teydik, bakırcılar, 'bakır bulamıyoruz' diyor. Bugün Kastamonu'dayız. Bakın esnaf, sanatkar, üretici bakır bulamazken, biz bakır işini biraz daha hızlandıralım, harekete geçirelim. Allah'ın bize verdiği zenginlikleri nimete dönüştürmemiz üzerimize düşen borçtur."

- TÜBİTAK'ın eski Başkan Yardımcısı Vekili Palaz'ın iddiaları

Işık, bir gazetecinin TÜBİTAK'ın eski Başkan Yardımcısı Vekili Hasan Palaz'ın iddialarına ilişkin sorusunu, "Benim o arkadaşa tavsiyem, gitsin, Şefkat Tepe'de senarist yardımcılığı yapsın. Yani 2012'de bir olay olmuş. 2014'te bilim kurulu kararıyla görevine son verilen kişinin, bunu 2012'deki olaya bağlamasının senaryo olması gerek. Eğer mağduriyet yaşadığını, bu konuda kendisine baskı yapıldığını iddia ediyorsa başvuracağı yer yargıdır" şeklinde yanıtladı.

Kastamonu Hanımeller Çarşısı'nı gezen Işık, vatandaşlarla bir süre sohbet etti, mantı ve ekmek aldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com