Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de
Işık: "Sizin desteğiniz ve duanız olduğu sürece Allah'ın izniyle siyasete kimse boyun eğdiremeyecek. Allah'ın izniyle siyaset kurumuna kimse vesayet etmeye cesaret dahi edemeyecek"- "Gebze, Kocaeli, İstanbul gibi sürekli gelişen, büyüyen ve göç al

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Sizin desteğiniz ve duanız olduğu sürece Allah'ın izniyle siyasete kimse boyun eğdiremeyecek. Allah'ın izniyle siyaset kurumuna kimse vesayet etmeye cesaret dahi edemeyecek" dedi.

Gebze ilçesinde, "Osman Gazi Köprülü Kavşağı" adı verilen yolun açılış töreninde konuşan Işık, Türkiye'de hayırlı ve güzel hizmetler yapıldığını söyledi.

İlçenin, Türkiye'nin en hızlı gelişen ve en çok üreten merkezlerinden biri olduğunu vurgulayan Işık, Gebze, Çayırova, Darıca, Dilovası ve genelinde Kocaeli için ne yapsalar az olacağını ifade etti. Bölge insanının, her şeyin en güzeline layık olduğunu belirten Işık, "Biz de her şeyin en güzelini sizin ayağınıza getirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Gününün 24 saatini milletin hizmetine adayan bir Başbakanımız var. Bir gün Ankara'da, bir gün Tahran'da, bir gün Berlin'de, bir gün Malezya'da. Allah güç ve kuvvet versin. Bu hizmetler kolay yapılmıyor" ifadesini kullandı.

- "Yakında Gebze'den Halkalı'ya kadar Marmaray'ın keyfini yaşayacaksınız"

Törene katılmak için Afyonkarahisar'dan geldiğini dile getiren Işık, yolun Gebze'ye kadar bir kez bile tek şeride düşmediğine dikkati çekti.

Işık, güzergahta "inanılmaz" viyadük ve tüneller yapıldığını anlatarak, şöyle devam etti:

"O hızlı tren hattı müthiş bir eser olmuş. Ya bu memleket, 11 sene önce 'Bolu Tünelini bu devlet yapamaz. Biz burayı patates deposu yapalım' denen bir memleketti. Bu memleketin çalışkan insanları, güçlü bir yönetimle birleştiğinde Allah'ın izniyle ne dağ ne de tepe bırakıyor. Dağları delerek geçiyor, dereleri, tepeleri viyadüklerle geçiyor, şehir içlerinde de dal-çıklarla geçiyor. Bu Osman Gazi Köprülü Kavşağı çok önemli hizmet görecek.

Bunlar yeterli değil, sizler daha da iyilerine layıksınız. Yaklaşık 1 kilometre ileride yeni bir kavşağa başlayacağız. Gebze, Kocaeli, İstanbul gibi sürekli gelişen, büyüyen ve göç alan şehirlerde artık raylı sistemleri de mutlaka gündemimize almak durumdayız. Bakanlık olarak da raylı sistemlerin geliştirilmesi için özel teşebbüslere destek verme noktasındayız. İstiyoruz ki toplu taşıma kültürü toplumda yerleşsin. İnşallah yakında Gebze'den Halkalı'ya kadar Marmaray'ın keyfini yaşayacaksınız. İnşallah yakında Gebze'den Ankara'ya ve Konya'ya hızlı trenle ulaşacaksınız."

Çok daha güzel adımları peş peşe atmaya devam edeceklerini bildiren Işık, 11 yıl önce bunlar hayal bile edilemediğini söyledi.

İstanbul'da birinci ve ikinci boğaz köprülerine karşı çıkanların, Marmaray için de aynı tavrı takındığını dile getiren Işık, "Şimdi onlar da Marmaray'la boğazın altından geçmenin keyfini yaşıyor. Sizler Başbakanımızdan ve hükümetimizden desteğinizi eksik etmediğiniz sürece biz de sizin hizmetinizde gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Sizin desteğiniz ve duanız olduğu sürece Allah'ın izniyle siyasete kimse boyun eğdiremeyecek. Allah'ın izniyle siyaset kurumuna kimse vesayet etmeye cesaret dahi edemeyecek" diye konuştu.

Daha sonra köprülü kavşağı hizmete açan Işık, "vosvos" olarak bilinen nostaljik otomobille bir süre tur attı.

Muhabir: Kadir Yıldız
Yayınlayan: Sedat Gök

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com