Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de
Işık: "AK Parti, memleket çıkarı için bir araya gelen insanların partisidir. AK Parti, gelecek kuşaklara çok daha güçlü bir ülke bırakma sorumluluğunu omuzlarında hisseden insanların partisidir"- "Bu ülkede aklı başında hiçkimse çözüm sürecine karşı çıkam

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "AK Parti, memleket çıkarı için bir araya gelen insanların partisidir. AK Parti, gelecek kuşaklara çok daha güçlü bir ülke bırakma sorumluluğunu omuzlarında hisseden insanların partisidir" dedi.

Işık, partisinin aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti'nin ülkenin çıkarlarını koruyan idealist insanların kurduğu bir parti olduğunu söyledi. Bu anlayış dolayısıyla vatandaşların her seçimde AK Parti'ye güçlü destek verdiğini ifade eden Işık, partisinin girdiği seçimleri üst üste kazandığını kaydetti.

Işık, Dilovası'nda güzel bir aday adaylığı süreci yaşadıklarını dile getirerek, "Bizde ben anlayışı yok. Bizde benim menfaatim yok. AK Parti, memleket çıkarı için bir araya gelen insanların partisidir. AK Parti, gelecek kuşaklara çok daha güçlü bir ülke bırakma sorumluluğunu omuzlarında hisseden insanların partisidir. AK Parti, bu memleketin sahip olduğu bütün tarihi birikimlerinin sorumluluğunu sırtında hisseden insanların bir araya geldiği partidir" diye konuştu.

-Çözüm süreci

Bakan Işık, Türkiye üzerinde oynanan oyunları vatandaşların sandıkta bozduğunu kaydederek, millet iradesinin Türkiye'yi bu günkü seviyeye getirdiğini bildirdi.

"Bu ülkede aklı başında hiç kimse çözüm sürecine karşı çıkamaz" diyen Işık, şöyle konuştu:

"Bu ülkenin hamurunda kardeşlik vardır. Bu ülkenin toprağı fitne üretmez. Bu ülkenin toprağında ancak ve ancak kardeşlik yeşerir. Ama birileri belli ki, çözüm sürecinin başarıya ulaşmasından endişeye kapılmışlar. Birileri belli ki, bazı güç odaklarından aldıkları talimatla, Türkiye'de çözüm sürecini sabote etmeye çalışıyorlar. Birileri belli ki, bazılarıyla kol kola girmişler. İşte bu odaklarla Cumhuriyet Halk Partisi'nin kol kola girdiğini görüyorsunuz değil mi? Şimdi 30 Mart'ta Dilovası, çözüm sürecine devam mı, yoksa tamam mı? diyecek. Bu seçim sadece yerel seçim değildir. Bu seçim aynı zamanda Türkiye'de Gezi Parkı olaylarıyla, 17 Aralık operasyonuyla kurulan tezgahların halk oyuyla reddedileceği bir seçimdir. Çok acı çektik, çok canları toprağa verdik. Analarımız çok ağladı. Artık bitsin, artık kardeş kardeşe kurşun sıkmasın. Aynı aileden biri dağda, biri de başka yerde ölmesin. Artık buna dur diyen sağlam bir irade var. Recep Tayyip Erdoğan, 'ben bu işi çözeceğim' dedi. Biz de sonuna kadar onun arkasındayız. Dilovası, 30 Mart'ta vereceği oyla bu sürecin arkasında durduğunu gösterecek."

Işık, vatandaşların 30 Mart yerel seçimlerinde verecek oyla sadece belediye başkanını seçmeyeceğini, bunun yanında dış güçlerin Türkiye'de oynamak istediği oyuna da "dur" diyeceğini belirterek, seçim sonrası sandıklar açıldığında kazananın kardeşlik, birlik, beraberlik ve Türkiye olacağını kaydetti.

Konuşmanın ardından Bakan Işık, partisinin Dilovası Belediye Başkan Adayı Ali Toltar'ı tanıttı.

Muhabir: Kadir Yıldız
Yayınlayan: Hüseyin Doğru

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com