Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de:

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaelide:
"Biz, birileri ülkenin bugününü karartmaya çalışırken, Başbakanımızın önderliğinde ülkenin geleceğini aydınlatmak için çalışıyoruz. Bu konuda gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz"

KOCAELİ (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Biz, birileri ülkenin bugününü karartmaya çalışırken, Başbakanımızın önderliğinde ülkenin geleceğini aydınlatmak için çalışıyoruz. Bu konuda gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Darıca İmam Hatip Ortaokulu'nun açılışı için düzenlenen törende konuşan Işık, AK Parti hükümetinin insan yetiştirmeye çok büyük önem verdiğini belirterek, bu nedenle eğitime yatırım yaptıklarını söyledi.

Bir ülke geleceğini garanti altına alacaksa, o ülkede yapılması gereken en önemli yatırımın eğitim ve bilim yatırımı olacağını vurgulayan Işık, AK Parti olarak iktidara geldikleri günden bugüne kadar en önemli önceliklerinin eğitim olduğunu ifade etti.

Bakan Işık, 11 yıldır Türkiye Cumhuriyeti'nin bütçesinden en fazla pay ayrılan kalemin eğitim olduğuna vurgu yaparak, şöyle konuştu:

"Türkiye'de, AK Parti iktidara geldiğinde, 2002 yılında 310 bin derslik vardı. Şu anda bu dersliğe yaklaşık 220 bin derslik ilave ettik. Yani neredeyse 140 senede yapılan dersliğin yüzde 60'ından fazla derslik yaptık. Kocaeli'de 6 bin 500 dersliğimiz vardı. Buna 6 bin 500 derslik daha ilave ettik.  Şimdi bin 800 dersliği daha ilave ediyoruz. Ülkemizin çocukları çağın en güzel teknolojisi ile buluşsunlar, tanışsınlar diye önceden kitabı ücretsiz veriyorduk. Şimdi bu kitabın yanına her yavrumuza tableti de ücretsiz veriyoruz."

Eğitimin, Türkiye'nin en güçlü yönü olmasını istediklerini dile getiren Işık, "Bizim yavrularımız da en gelişmiş ülkelerin yavrularıyla aynı eğitim imkanlarına kavuşsun. Onun için de durmadan dinlenmeden çalışıyoruz.  Biz, birileri ülkenin bugününü karartmaya çalışırken, Başbakanımızın önderliğinde ülkenin geleceğini aydınlatmak için çalışıyoruz. bu konuda gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Eserler ortaya çıktıkça mutlu oluyoruz.  Hizmetler ortaya çıktıkça ayrı bir sevinç duyuyoruz" ifadesini kullandı.

Bakan Işık,  Türkiye'deki çocukların dünyanın en gelişmiş çocuklarından daha iyi teknolojiye sahip olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek ve protokol üyeleri, Darıca İmam Hatip Ortaokulu'nun açılışını yaptı.

Daha sonra bazı sınıfları ziyaret eden Işık, öğrencilerle sohbet ederek İngilizce sorular sordu.

Ebru sanatı yapılan bir sınıfta da incelemelerde bulunan ışık, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com