Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de:

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaelide:
''Düzen değişince faizden yolunu bulanlar, hortumu kesilenler feveran, isyan ettiler, hükümeti düşürmek için ellerinden geleni yaptılar''

KOCAELİ (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, ''Düzen değişince faizden yolunu bulanlar, hortumu kesilenler feveran, isyan ettiler, hükümeti düşürmek için ellerinden geleni yaptılar'' dedi.

Dilovası Gümüşhaneliler Derneğini ziyaret eden Işık, burada yaptığı konuşmada, ülkede artık kimsenin AK Parti’nin koyduğu ve gerçekleştirdiği hedefleri örtemediğini, Türkiye'nin 11 yıl öncesine göre çok daha güçlü, kalkınmış, geleceğe güvenle bakan ülke konumunda olduğunu söyledi.

Işık, ülkede iddia edildiği gibi yolsuzluk durumunda yol, köprü, havaalanı, sağlık ve eğitim alanlarında yatırım gerçekleştirilemeyeceğini ifade ederek, Türkiye’de yolsuzluk olmadığını kaydetti.

''Elbette bireysel yanlışlık yapan vardır, olabilir. Onlar da hak ettiği cezayı alsın'' diyen Işık, ''Kim yanlış yapıyor, kim tüyü bitmemiş yetimin hakkına el uzatıyorsa o el kırılsın, cezasını alsın. Bunda hiçbir tereddütümüz yok. Bu konuda sayın Başbakanımızın çok net ifadeleri var, ‘Kendi evladım olsa affetmem’ diyor'' şeklinde konuştu. 

Işık, şunları dile getirdi:

''Demek ki  Türkiye’de Allah’a şükürler olsun, organize yolsuzluk yok. Olsaydı zaten ülkenin durumu bu noktada olmazdı. Ne var? Yolunu bulamayanların telaşı var. AK Parti iktidarında yolunu bulamayanların telaşı var. Kim bunlar? İktidara geldiğimiz 2002 yılında devlet, topladığı her 100 liralık verginin 73 lirasını faize ödüyordu. Milletten vergiyi toplayacaksın, sayısı birkaç bini bulmayan insanın cebine aktaracaksın. Bu insanlar Tayyip Erdoğan’ı sever mi? 76 milyon çalışacak, 3–5 bin kişi daha zengin olacak. Allah'a şükürler olsun, bu düzene son verdik.''

- Berkin Elvan'ın ölümü 

Işık, Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin ise ''Dün bir kardeşimiz vefat etti, Berkin isminde bir kardeşimiz. Allah rahmet eylesin'' dedi.

Gezi olaylarının başladığı gün Türkiye’de faizlerin yüzde 4,61’e düştüğünü anımsatan Işık, cumhuriyet tarihinin en parlak aylarından biri olduğunu vurguladı.

Işık, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Düzen değişince faizden yolunu bulanlar, hortumu kesilenler feveran, isyan ettiler, hükümeti düşürmek için ellerinden geleni yaptılar. Bir anda Gezi eylemleriyle karşılaştık. Allah'a şükür, sizlerin feraseti ve basireti, Sayın Başbakanımızın dik duruşuyla o süreci atlattık. AK Parti’yi beğenmiyor musun, iktidardan gitmesini mi istiyorsun? Eyvallah, işte sandık, ayın 30’unda sandık. Ey Kemal Kılıçdaroğlu, ey Devlet Bahçeli! Gelin, sandıkta yenin AK Parti’yi. Birtakım küresel güç odaklarından talimat alan paralel yapının peşine takılarak Tayyip Erdoğan’ı yenemezsiniz. Bu millet yeterince acı çekti. Allah korusun, bir daha geriye dönmek, 11 yılda verilen mücadelenin heba olmasını istemiyoruz.''

Işık, paralel yapıyla uğraşıldığına değinerek, ''Kastımız tabanda bu cemaate mensup olup, samimi hizmet eden insanlar değil. Bu insanların samimiyetini, gayretini, çalışmasını, verdiği mücadeleyi alıp küresel güç odaklarının hizmetine sunan, tepede bir çete, paralel yapı var. Kastımız onlar. Bu yapıyla mücadele etmek durumundayız çünkü bu yapı Türkiye’nin menfaatine hareket etmiyor'' diye konuştu.

- MİT’in tırlarının durdurulması

Işık, MİT'e ait tırların Adana’da durdurulmasıyla ilgili de şunları söyledi:

''Adana’da MİT’in tırlarını durduruyorlar. Bir savcının, ‘bu tır MİT’e aittir’ dendiği zaman yapması gereken nedir? ‘Güle güle, yolun açık olsun’ demesi gerekmez mi? ‘Hayır ,arayacağım seni’. Ne olacak arayacaksın? Talimatı öyle almış, güya tırdan silah çıkacak, o silahı gösterecek. 'Türkiye El Kaide’ye silah gönderiyor' diye dünyaya Türkiye’yi rezil edecek. El Kaide ile işimiz olmaz ama Suriye’deki kardeşlerimize yardım göndermek vazifemiz değil mi? 1800’lerin başında İrlanda’ya yardım gönderen ülke, Japonya’ya, Güney Amerika’ya yardım gönderen ülke, yanında ateşte yanan insanlara insani yardım göndermeyecek mi? Sen kimin savcısısın?''

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com