Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de:

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaelide:
"Globalleşen dünyada, iletişimin güçlendiği, dijital çağın hakim olduğu dünyada kentlerin kalkınması, gelişmesi ve markalaşması ülkelerin gücüyle, marka değerleriyle birebir paralellik arz ediyor"

KOCAELİ (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Globalleşen dünyada, iletişimin güçlendiği, dijital çağın hakim olduğu dünyada kentlerin kalkınması, gelişmesi ve markalaşması ülkelerin gücüyle, marka değerleriyle birebir paralellik arz ediyor" dedi.

İzmit Kent Merkezi Derneği tarafından Fethiye Caddesi'nde düzenlenen kahvaltıda konuşan Işık, ülkeyle şehirlerin gelişiminin birbirine bağlı konular olduğunu söyledi.

Ülkede istikrar, güven ve huzurun olması halinde bundan kentlerin çok hızlı nasibini alarak gelişip markalaştığını anlatan Işık, kentlerin markalaşmasından ülkenin olumlu etkilendiğini kaydetti.

İstikrar, güven ve huzur ortamının olmaması halinde ise kentlerin bireysel çabalarının onları hak ettiği seviyeye getiremediğini dile getiren Işık, "Eğer ülkede huzur, barış ve güven ortamı yoksa esnafımızın kendi başına gayreti sonuç için yeterli olmuyor. Globalleşen dünyada, iletişimin güçlendiği, dijital çağın hakim olduğu dünyada kentlerin kalkınması, gelişmesi ve markalaşması, ülkelerin gücüyle marka değerleriyle birebir paralellik arz ediyor" şeklinde konuştu.

- "Türkiye'nin markalaşması için gece gündüz çalışıyoruz" 

AK Parti olarak 11 yıldır Türkiye'nin gelişmesi ve marka değerinin artması için çalıştıklarını vurgulayan Işık, kentlerin dünyada bilinen şehirler olması için de gayret gösterdiklerini bildirdi.

Işık, Kocaeli ve İzmit'in 10 yıldan bu yana önemli bir değişim yaşadığını belirterek, İzmit'te yapılan Seka Park, Kültür Tepesi ve Doğu Kışla Parkı'nın kentin "nefes aldığı yer" haline geldiğini söyledi.

Gelecek dönemde de bu çalışmaların devam edeceğini ifade eden Işık, Kocaeli ve İzmit'i dünya markası haline getirmeyi arzuladıklarını kaydetti.

Bakan Işık, Kocaeli ve İzmit'in gelecek dönemde bilim merkeziyle konuşulacağını anlatarak, "Elektronik ticaret konusunu önemsiyorum. Esnafımızın artık geleneksel yöntemlerden çağın da gerektirdiklerini içine alan yeni yöntemleri benimsemesinin önemine inanıyoruz. Bu noktada KOSGEB olarak her türlü yenilikçi fikirlerinize açığız. KOSGEB olarak bunları desteklemeye hazırız. Elektronik ticaret, buraların birer açık AVM haline gelmesi, bu noktada yapılacak çalışmalarda her zaman yanınızdayız" diye konuştu.

Işık, konuşmanın ardından esnaf ziyareti yaptı ve vatandaşların sorunlarını dinledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com