Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de:

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaelide:
"(Niğde'deki saldırıyla ilgili) Belli ki yurt içinden, dışından belli mihraklar, belli ihanet odakları, belli şer güçler, seçime artık günler kala ülkeyi kanla da olsa karıştırmak, iktidarı kanla da olsa değiştirmenin hesabına, gayretine girdiler"

KOCAELİ (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Niğde'de meydana gelen saldırıyla ilgili, "Belli ki yurt içinden, dışından belli mihraklar, belli ihanet odakları, belli şer güçler, seçime artık günler kala ülkeyi kanla da olsa karıştırmak, iktidarı kanla da olsa değiştirmenin hesabına, gayretine girdiler" dedi.

İzmit Bekirdere Mahallesi'ndeki meydanda vatandaşlarla bir araya gelen Işık, burada yaptığı konuşmada, Niğde'de yol kontrolü sırasında bir askerin, bir polisin ve bir vatandaşın şehit edildiğini hatırlatarak, şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine de başsağlığı diledi.

"Tüm milletimizin başı sağ olsun" diyen Işık, şöyle konuştu:

"Belli ki yurt içinden, dışından belli mihraklar, belli ihanet odakları, belli şer güçler, seçime artık günler kala ülkeyi kanla da olsa karıştırmak, iktidarı kanla da olsa değiştirmenin hesabına, gayretine girdiler. Biz bu ülkede bu senaryoları çok gördük. Bu ülkede ne zaman bir hamle olsa, ne zaman bu ülke ayakları üzerinde dursa, ne zaman bu ülke azıcık kendine gelse, geleceğe umutla baksa hem içeriden hem de dışarıdan birtakım ihanet odaklarının harekete geçip ülkenin bu gidişatını durdurmaya gayret ettiklerini iyi biliyoruz."

Işık, 9 gün sonra seçim yapılacağına dikkati çekerek, "Beğenmezse milletimiz AK Parti'yi değiştirir ama milletin dışında hiç kimse iktidarı değiştiremez. Birileri bu hevese kapıldı" ifadesini kullandı.

- "Belli ki senin derdin eğitim değil"

Işık, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 8 yıldır dinlendiğini dile getirdi.

"Eğitimle uğraşan, hizmetle uğraşan bir hareket Başbakanı 8 yıl niye dinler?" diyen Işık, şöyle devam etti:

"Bir ülkenin başbakanını benim bildiğim sadece yabancı istihbarat örgütleri dinler. İşte Almanya Başbakanı Şansölye Merkel'i Amerikan CIA dinlemiş. Almanya'yla Amerika arasında skandal oldu. Peki Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nı dinleyen yapıya şu soruyu sormaya hakkımız yok mu? 'Sen hangi istihbarat örgütünün taşeronusun? Nasıl dinlersin ülkenin başbakanını? Eğer senin derdin eğitimse bu dinlemeler niye, bu kasetler niye, bu montajlar niye?' Belli ki senin derdin eğitim değil." 

Işık, paralel yapının uzantılarının "AK Parti karşısında şu güçlü, ona oy verin" dediğini belirterek, "Hani Beziüzzaman'a bu kadar eziyet eden bu CHP değil miydi? Bu ülkede yıllarca başörtüsü zulmünü uygulayan bu CHP değil miydi? Bu ülkede dindar insanlara yıllarca eziyet eden bu CHP değil miydi? Ne oldu da şimdi CHP'ye oy istiyorsunuz, utanmıyor musunuz?" diye konuştu.

Önceki gün Siirt'te olduğuna işaret eden Işık, sözlerini şöyle tamamladı:

"CHP'nin iki genel başkan yardımcısı gidiyor, 'burada CHP'nin iddiası yok, siz en iyisi oylarınızı BDP'ye verin' diyor. AK Parti'ye karşı olduğu için. Şimdi aynı adamlar geliyorlar buraya, 'oyunuzu CHP'ye verin'. Bir milletvekili tweet atıyor. 'Ağrı'da CHP'nin iddiası yok, siz en iyisi BDP'ye verin'. Yani milletin başına nasıl bir çorap örülmek istendiğini sizler de bir düşünün. Türkiye'de demokrasi meselesi haline geldi. Artık bu iş Menderes'e, rahmetli hocamıza, rahmetli Özal'a yapılmak istenenin bir benzeri Recep Tayyip Erdoğan'a yapılmak isteniyor."

Işık, konuşmasının ardından mahalledeki dükkanları gezerek, vatandaşlarla sohbet etti.
 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com