Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de:

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaelide:
"Kimsenin Türkiye Cumhuriyetini yok sayma hakkı yoktur. İşlem, tamamen bundan ibaret. Uygula kardeşim mahkeme kararlarını, hemen Twitter'a erişimi açalım"

KOCAELİ (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Kimsenin Türkiye Cumhuriyetini yok sayma hakkı yoktur. İşlem, tamamen bundan ibaret. Uygula kardeşim mahkeme kararlarını, hemen Twitter'a erişimi açalım" dedi.

İzmit ilçesinde katıldığı programın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Işık, Suriye sınırındaki gelişmelere ilişkin, Süleyman Şah Türbesi'ne yönelik en küçük saldırı girişiminin Türkiye Cumhuriyetine yapılmış saldırı olarak değerlendirileceğini ve gereğinin yapılacağını söyledi.

"Burada hiç tereddüt olmaz" diyen Işık, "Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bu konudaki her türlü hazırlığı tamamdır. Şu anda bildiğim kadarıyla teyakkuz durumundadır. Bu konuda da kimseye de pabuç bırakmaz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Gereğini yapar. Her türlü unsurunu da kullanır" şeklinde konuştu. 

Geçen yıl Türk uçağının düşürülmesinin ardından Türkiye'nin angajman kurallarını değiştirdiğini anımsatan Işık, "Yeni angajman kurallarını ihlal edenin cezasının olacağı belliydi. 'Efendim, seçime 3 gün kala yapmayalım.' Ne yapalım, bayrak mı sallayacaktık? 'Bizde seçim var. Ya siz buyurun gelin hatta Konya'ya kadar girin.' Onu mu diyecektik? Bunun siyasette polemik konusu yapılması bile çok büyük bir yanlış" ifadesini kullandı.

Işık, "ana muhalefet partisi sözcüsü" diye bildikleri kişinin (CHP'li Haluk Koç) Suriye'nin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü gibi açıklama yapmasının çok esef verici olduğunu vurgulayarak, "Ya o CHP'nin amblemini oradan kaldırsınlar ya da Türkiye Cumhuriyetine yakışan devlet anlayışı içinde ana muhalefet partisine yakışan üslup kullansınlar. Bu, gerçekten CHP'nin hangi hale düşürüldüğünün çok önemli bir göstergesi" diye konuştu. 

- Twitter'a erişimin engellenmesi

Bir gazetecinin internet erişiminin kapatılacağı yönündeki iddiaları hatırlatması üzerine hiçbirinin itibar edilecek şeyler olmadığını dile getiren Işık, şöyle konuştu:

"Türkiye'de özgürlük alanını en çok genişleten, hele hele sosyal medyada özgürlük alanını sonuna kadar açan iktidar, AK Parti iktidarıdır. Bugün niye Youtube'la ilgili bir şeyimiz yok, Facebook'la ilgili yok, diğer sosyal medya şirketlerine yönelik bir sınırlamamız yok? Twitter'la ilgili derdimiz belli. Mahkeme kararını Amerika'da uygulayacaksın anında, Almanya'da uygulayacaksın, Çin'de uygulayacaksın, Hindistan'da uyuklayacaksın ama Türkiye'de mahkeme kararını uygulama talebine yönelik muhatap bile bulundurmayacaksın. Bu, 'Türkiye Cumhuriyetini yok saymak' demektir. Kimsenin de Türkiye Cumhuriyetini yok sayma hakkı yoktur. İşlem, tamamen bundan ibaret. Uygula kardeşim mahkeme kararlarını, hemen Twitter'a erişimi açalım. Bizim derdimiz yok." 

Işık, öz güvenlerinin tam olduğunu kaydederek, "İnternet noktasında Türkiye'de internetin her noktaya yayılması için en büyük yatırımı yapan AK Parti. İnterneti sınırlaması, kesilmesi düşünülebilir mi? 'Efendim, birilerinin ellerinde kaset varmış' Varsa çıkarın kardeşim ortaya. Neymiş elindeki kaset, koyun. Seçime 3 gün kala kaset konmasının bir tek anlamı vardır, şantaj. Koyun millet görsün ne varsa. Yok yani bir kaset koyamıyorlar da işte 'efendim, koysaydık internet kesilecekti' muhabbetine de kimsenin inanmasını beklemeyin."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com