Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de:

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaelide:
"(Türkiye, istikrarlı bir şekilde namerde muhtaç olmadan, kendi imkanlarıyla, kendi gücüyle, kendi insanıyla kalkınsın) diyorsanız, 'hak ve özgürlükler Türkiye'de sonuna kadar kullanılsın' diyorsanız, siz, yeni Türkiye taraftarısınız. O zaman yapacağınız

KOCAELİ (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "(Türkiye, istikrarlı bir şekilde namerde muhtaç olmadan, kendi imkanlarıyla, kendi gücüyle, kendi insanıyla kalkınsın) diyorsanız, 'hak ve özgürlükler Türkiye'de sonuna kadar kullanılsın' diyorsanız, siz, yeni Türkiye taraftarısınız. O zaman yapacağınız iş, mührünüzü AK Parti'nin ambleminin altına vurmaktır" dedi.

Kartepe ilçesinde vatandaşlara hitap eden Işık, AK Parti döneminde Kartepe'de önemli hizmetler yapıldığını söyledi.

Programa katılımlarından dolayı vatandaşlara teşekkür eden Işık, Türkiye'de hizmetin partisinin AK Parti olduğunu belirtti.

Işık, partisinin Kartepe Belediye Başkan Adayı Hüseyin Üzülmez'e destek isteyerek, bu seçimin sadece bir yerel seçim olmadığını vurguladı.

Vatandaşların pazar günü Türkiye'nin eski ile yeni hali arasında tercih yapacağını vurgulayan Işık, "Eski Türkiye'de başörtülü bacılarımız, üniversite kapısında ağlardı. Bazıları okullarını bıraktı, bazıları da başlarını açmak zorunda kaldı. Çok zulüm çektiler. Maalesef kimse bunlarla ilgilenmedi. Yeni Türkiye'de üniversiteye bırakın başörtüsüyle girmeyi artık başörtüsüyle memuriyetin önü açıldı. İmam hatip liselerinin kapısına kilit vurmak için meslek liselerini kapatanlar yargılanırken, imam hatiplerin de meslek liselerinin de önü sonuna kadar açıldı" diye konuştu.

Işık, AK Parti döneminde eğitim alanında yapılan yeniliklerden söz ederek, "(Türkiye, istikrarlı bir şekilde namerde muhtaç olmadan, kendi imkanlarıyla, kendi gücüyle, kendi insanıyla kalkınsın) diyorsanız, 'hak ve özgürlükler Türkiye'de sonuna kadar kullanılsın' diyorsanız, siz, yeni Türkiye taraftarısınız. O zaman yapacağınız iş, mührünüzü AK Parti'nin ambleminin altına vurmaktır" ifadesini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com