Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de:

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaelide:
"Sınırımızı ihlal eden Suriye uçağını TSK, Hava Kuvvetlerimiz düşürdü. CHP'nin sözcüsü, Suriye Dışişleri Bakanlığının sözcüsünden önce çıktı, öyle bir açıklama yaptı ki zannettik ki biz, CHP Türkiye Cumhuriyeti'nin bir partisi değil de Suriye'nin Baas Par

KOCAELİ (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Sınırımızı ihlal eden Suriye uçağını TSK, Hava Kuvvetlerimiz düşürdü. CHP'nin sözcüsü, Suriye Dışişleri Bakanlığının sözcüsünden önce çıktı, öyle bir açıklama yaptı ki zannettik ki biz, CHP Türkiye Cumhuriyeti'nin bir partisi değil de Suriye'nin Baas Partisi. Bu memlekette CHP bu duruma düşürülür müydü? CHP bizim düşmanımız değil, rakibimiz. Biz isteriz ki CHP güçlü olsun. Demokraside muhalefet güçlü olursa iktidar çok daha iyi çalışır ama bunlar bırakın güçlü olmayı, kendilerini zalim Esed'in sözcüsü konumuna getirdiler" dedi.

Partisinin İzmit Alikahya'daki seçim irtibat bürosu önünde halka hitap eden Işık, güvenlik toplantısının dinlenmesinin hukuka aykırı olduğunu belirterek, milletin asla kumpasa müsaade etmeyeceğini söyledi.

"Menderes'i yediniz, rahmetli Erbakan hocamıza ve Özal'a aynı tezgahı kurdunuz ama millet, Tayyip Erdoğan'ı yedirmeyecek" diyen Işık, "Şu anda, Allah'a şükürler olsun, bütün Türkiye ayakta. Birileri iktidarı, İstanbul'un, Ankara'nın plazalarında, rezidanslarında arıyor. Tayyip Erdoğan da iktidarını Diyarbakır'da, Van'da, Kocaeli'de, Mersin'de, Kastamonu'da, Kayseri'de, Ordu'da arıyor. Aradaki fark bu" şeklinde konuştu.

 

-"Paralel yapının, çetenin peşine takıldılar"

AK Partili olarak, hayat tarzı olarak, yaşantı olarak milletten hiç ayrı olmadıklarını, milletten kopmadıklarını anlatan Işık, şöyle devam etti:

"Allah'a şükürler olsun, bizim tarlada izimiz olduğu için bugün harmanda yüzümüz var ama birileri tarlada iz bırakmadan, harmanda sefa sürmeye çalışıyor. Öyle olmaz. Şimdi sandıkta AK Parti'yi yenemeyeceklerini anlayınca, bir paralel yapının, çetenin peşine takıldılar. O paralel yapı, AK Parti'ye kumpas kuracak, bunlara da iktidar yüzü görünecek. CHP'nin düştüğü hale bakın. Hakikaten acınacak durumdalar."

Bu gidişle CHP'nin kesinlikle iktidar olamayacağını savunan Işık, "Niye olamaz. İktidar olmak istiyorsan Alikahya'ya geleceksin, bu muhteşem toğluluğa kendini anlatacaksın. Öyle uzaktan el sallamakla olmaz" dedi.

"Bir taraftan 'CHP, Atatürk'ün kurduğu partidir' diyorlar, bir taraftan da CHP Genel Başkanı bir kaset komplosuyla geldi oraya" ifadesini kullanan Işık, "Şimdi kasetle genel başkan oldu ya zannediyor ki şantajla, montaj kasetle Başbakan olacak. İşte o olmaz. Başbakanlığın yolu İzmit'ten, Kocaeli'den, millet iradesinden geçiyor. Gel millete kendini anlat, ikna et. Öyle kasaba politikacısı gibi siyaset olmaz. Muhalefet partisinin genel başkanı önce duruşuyla kendini kabul ettirir, canlı yayında futbol yorumcusu gibi her pozisyona yorum yapmaz" diye konuştu.

CHP'nin acınacak duruma düştüğünü, bu duruma düşmemesi gerektiğini belirten Işık, güvenlik toplantısının illegal dinlenmesine değinerek, devletin üst düzey dört görevlisinin bir konuyu konuştuğunu, bu konuşmanın hukuka aykırı olarak, alçakça, haince, içeriği değiştirilerek verildiğini söyledi.

Işık, "Önce belli ki CHP Genel Başkanı'na dinletiliyor, ondan sonra da seçime 2 gün kala servis yapılıyor" dedi.

 

- "CHP'yi zalim Esed'in sözcüsü konumuna getirdiler"

TSK tarafından düşürülen Suriye uçağına değinen Işık, şunları kaydetti:

"Türkiye, Suriye'nin savaş uçağını düşürdü. Neden? Daha önce Suriye, ülkemizin savaş uçağını düşürünce, angajman kurallarımızı değiştirdik. 'Bizim sınırımızı ihlal edene, bir bir uyarı vermeden düşürme hakkımız var' dedik. Sınırımızı ihlal eden Suriye uçağını TSK, Hava Kuvvetlerimiz düşürdü. CHP'nin sözcüsü, Suriye Dışişleri Bakanlığının sözcüsünden önce çıktı, öyle bir açıklama yaptı ki zannettik ki biz, CHP Türkiye Cumhuriyeti'nin bir partisi değil de Suriye'nin Baas Partisi. Bu memlekette CHP bu duruma düşürülür müydü? CHP bizim düşmanımız değil, rakibimiz. Biz isteriz ki CHP güçlü olsun. Demokraside muhalefet güçlü olursa iktidar çok daha iyi çalışır ama bunlar bırakın güçlü olmayı, kendilerini zalim Esed'in sözcüsü konumuna getirdiler."

CHP seçmenine seslenen Işık, "Lütfen, CHP'nin bu yönetimine, bu seçimde bir ders verin. Bu adamlar, ülke menfaatini Esed'in menfaatine peşkeş çekmiş adamlardır. Siz Türkiye'nin ana muhalefet partisi misiniz, yoksa Esed'in Baas Partisi misiniz?" şeklinde konuştu. 

 

- "Vereceğiniz oy, adeta bir İstiklal Savaşı mermisi gibidir"

Kimsenin bu ülkeye kumpas kuramayacağını, milleti ve Türkiye'yi yenemeyeceğini ifade eden Işık, İstiklal Savaşı'nda yedi düvele karşı zafer kazanmış milletin evlatlarının, bir paralel yapıya ve onun uzantılarına asla ama asla teslim olmayacağını kaydetti.

Meselenin AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan meselesi olmadığını, bunun artık ülke meselesi haline geldiğini vurgulayan Işık, "Pazar günü vereceğiniz oy, ülkenin geleceği açısından adeta bir İstiklal Savaşı mermisi gibidir. Bu ülkeye ihanet eden çeteye mutlaka ama mutlaka siz sandıkta dersini vereceksiniz. Biz de hukuk yoluyla bunun hesabının sonuna kadar takipçisi olacağız" ifadelerini kullandı.

 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, konuşmasının ardından, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz ile esnaf ziyaretinde bulundu. Işık, vatandaşlardan İzmit Belediye Başkanı ve adayı Nevzat Doğan'a destek istedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com