Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de:

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaelide:
"Yarın öyle bir mühür vuracaksınız ki bir daha demokrasinin dışında çözüm arayan, bir daha paralel cebine giren siyasetçiler, bir daha halkın içine çıkacak gücü bulamayacak"

KOCAELİ (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Yarın öyle bir mühür vuracaksınız ki bir daha demokrasinin dışında çözüm arayan, bir daha paralel cebine giren siyasetçiler, bir daha halkın içine çıkacak gücü bulamayacak" dedi.

İzmit ilçesinde Karabaş Mahallesi esnafı ile kahvaltı programına katılan Işık, demokraside kararı halkın verdiğini belirterek, hakimiyetin kayıtsız şartsız milletin olduğunu söyledi.

Türkiye'nin bu konuda mücadele verdiğini ifade eden Işık, ülkenin artık yeni bedel ödemek istemediğini kaydetti.

Işık, halkın dediğinin tam olarak iktidara yansımasının dışında isteği olmadığını dile getirerek, "Yarın sandıkta millet konuşacak. Yarın sandıkta milli irade tecelli edecek. Türkiye'de istikrarın sürüp sürmeyeceğine de sizler karar vereceksiniz" şeklinde konuştu.

- "AK Parti olarak her zaman esnafın yanında olduk"

Şehirlerin markalaşmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Işık, altyapısı bulunmayan kentlerde keyifli alışveriş yapılamayacağını aktardı.

Işık, ekonominin her gün "zikzak" çizdiği, işçinin maaş alamadığı şehirde esnafın rahat edemeyeceğini belirterek, esnaf kefalet kooperatifinin 2002'de verdiği kredinin faizinin yüzde 69 olduğunu söyledi.

Işık, "Bugün aynı kooperatifin verdiği faiz oranı yüzde 4. Halk Bankası aracılığıyla verdiğimiz kredinin tutarı, 100 katın üzerinde arttı. Şu son süreçte hem Amerika kaynaklı dalgalanma, bir de demokrasiye kumpas kurmak isteyenlerin ekonomiye olumsuz etkisi oldu. Faizlerde yükselme oldu, buna inat esnafın kullandığı kredinin faizini değiştirmedik" ifadesini kullandı.

Esnafın yanında olduklarını anlatan Işık, "Size vereceğimiz en önemli destek, Türkiye'de ekonomik istikrarın sürmesidir. Son operasyonda ısrarla ve inatla dövizi yükseltmeye çalıştılar ama şükürler olsun başarılı olamadılar. Artık yöneten, hakim iktidar var. Halkıyla bütünleşmiş yönetim var. Bu istikrarın sürmesi yarın vereceğiniz destekle de yakından alakalı" diye konuştu.

- "Millet, devletin içine sızmaya çalışan çeteyi tamamen temizleyecek"

Işık, Türkiye'de son yaşanan olayları halkın gördüğünü ve iyi analiz ettiğini söyledi.

Milletin Erdoğan'a, AK Parti'ye, ülkeye kimin kumpas kurduğunu gördüğünü aktaran Işık, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Artık o kadar alçaldılar, o kadar aşağılık noktaya geldiler ki artık devletin, ülkenin güvenliğine yönelik bile ses kayıtlarını çarpıtarak, keserek, anlamını değiştirerek servis etmekten kaçınmıyorlar. Bu memleket, Çanakkale Savaşı'nı yapmış, bu dönemde Anadolu, istiklal mücadelesini yapmış vatan toprağıdır. Bu millet, yedi düvele karşı istiklal mücadelesi vermiş bir millettir. Devletin içine sızan paralel yapıya kimse pabuç bırakmamızı beklemesin. 

Yeniçeri Ocağı'nı haddini aştığı için kaldıran bir millet, bugün devletin içine sızmaya çalışan bu çeteyi kesinlikle darmadağın edecek ve devletin içinden tamamen temizleyecek. Onların, bu paralel yapının arkasına sığınan, adeta ceketinin cebine girerek siyaset yapmaya çalışan, ülkenin milli menfaatlerini bir kenara bırakıp, Suriye'nin Baas Partisi'nin sözcüsü gibi davranan CHP'ye ders vermekte sizlerin eliyle yarın sandıkta olacak."

"Yarın öyle bir mühür vuracaksınız ki bir daha demokrasinin dışında çözüm arayan, bir daha paralel cebine giren siyasetçiler, bir daha halkın içine çıkacak gücü bulamayacak" diyen Işık, "Diğer yandan, bunlarla mücadele veren Recep Tayyip Erdoğan'ı da sadece Türkiye'de değil, dünyada 'lider bu, çağın lideri bu'. 20. yüzyılda Türkiye, Atatürk'ü çıkardı, inşallah 21. yüzyılın dünyadaki en önemli lideri de Recep Tayyip Erdoğan olacak. Bu noktada sizler üzerinize düşeni yapacaksınız" ifadesini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com