Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaelide
"2014 yerel seçimlerinin ortaya koyduğu tartışmasız bir gerçek var, o da şu; AK Parti, Türkiye Partisi. Türkiye'nin her yerinden, her bölgesinden oy alan tek parti AK Parti'dir"

KOCAELİ (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "2014 yerel seçimlerinin ortaya koyduğu tartışmasız bir gerçek var, o da şu; AK Parti, Türkiye Partisi. Türkiye'nin her yerinden, her bölgesinden oy alan tek parti AK Parti'dir" dedi.

AK Parti'den Kartepe Belediye Başkanlığını kazanan Hüseyin Üzülmez'e tebrik ziyaretinde bulunan Işık, burada yaptığı konuşmada, seçimlerin ülke açısından en sevindirici yanının halkın demokrasiye sahip çıkması ve sandığa giderek bunu göstermesi olduğunu belirtti.

Seçimlere katılımın yüksek olmasının bunun en güzel göstergesi olduğunu dile getiren Işık, seçimlerde AK Parti açısından çok önemli bir sonucun çıktığını, halkın Başbakan ve partilerine olan güvenini bir kez daha ortaya koymasından memnuniyet duyduklarını kaydetti. 

Işık, AK Parti'nin yerel seçimlerde bir önceki seçimlere göre yaklaşık yüzde 8 oy artışı sağladığına işaret ederek, "Bu, partimize gösterilen teveccühün, verilen desteğin çok açık bir göstergesi. Tabi artık seçim bitti. Seçimlerin öncelikle her partinin kendisi açısından yorumlanması gereken yanları var. 2014 yerel seçimlerinin ortaya koyduğu tartışmasız bir gerçek var, o da şu; AK Parti, Türkiye Partisi. Türkiye'nin her yerinden, her bölgesinden oy alan tek parti AK Parti" ifadesini kullandı. 

Bunun dışında mecliste temsil edilen diğer 3 muhalefet partisinin Türkiye'nin genelinden oy almayı başaramamış konumuna düştüğünü belirten Işık, şöyle konuştu:

"Her bir partinin belli bölgelerde yoğunlaşıyor olması, Türkiye'nin geneline dağılan bir başarı gösterememesi, bu partilerin kendileri açısından mutlaka ama mutlaka değerlendirmeleri gereken bir durum. Cumhuriyet Halk Partisi'nin doğu, güneydoğuda bırakın ikinci olmayı, yüzde 5'lerin altına düşüyor olması hele hele bazı illerde yüzde 1'lerin altına düşüyor olması Cumhuriyet Halk Partisi tarafından mutlaka ama mutlaka sorgulanması gereken bir durum. Aynı şekilde MHP'nin belli bölgelerde hiç olmaması, BDP'nin belli bölgelerde hiç olmaması, demokrasinin sağlıklı işlemesi açısından muhalefet partilerinin cidden üzerinde yoğunlaşması gereken bir konu. Sevindirici olan şu, AK Parti, Türkiye'nin tüm bölgelerinde, tüm şehirlerinde varlığını ve iddiasını ortaya koymuş bir ve bunun sonucunda da Türkiye genelinde 20 küsür partinin katıldığı bir seçimde tek başına yüzde 50'ye yakın bir oyla başarılı çıkmış bir parti."

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut ve Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran'ı da makamında ziyaret eden Işık, yerel seçimlerin en önemli sonuçlarından birinin istikrarın devamı olduğunu belirterek, halkın yaptığı tercihle Türkiye'de güven ve istikrar ortamının devam etmesini sağladığını söyledi. 

Işık, üretime, yatırıma, istihdama ve ihracata daha çok odaklanması yönünde ülkenin önünü açan bir tercih yapıldığını vurgulayarak, "Bu noktada bundan sonra biz de daha fazla ekonomiye odaklanmak, ülkenin geleceğine yönelik daha fazla yatırım ve üretim yapılmasına yönelik çalışma yapmak durumundayız" diye konuştu. 

Son 3 aylık süreçte birilerinin ısrarla ve inatla ekonominin bozulmasına yönelik gayretlerinin halk nezdinde itibar görmediğini bildiklerini vurgulayan Işık, "Özellikle üretim rakamları her türlü olumsuz gayrete rağmen, provokatif girişimlere rağmen aslında gayet olumlu geliyor idi. Seçimlerin sonucunda da bu gayretlerin boşa çıktığını, halkımızın bu tip provokatif yaklaşımlara itibar etmediğini net olarak görmüş olduk. Bize düşen de bundan sonra bu güven ve istikrar ortamında ekonomiyi daha da büyütmek, ülkemizi daha da geliştirmek, daha fazla insanımızın iş ve aş bulmasını sağlamak, ülkeyi daha güçlü ve daha iyi bir geleceğe hazırlamak" şeklinde konuştu. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com