Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaelide
Işık:

KOCAELİ (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Biz, Allah'a şükürler olsun, milletimizi mahcup edecek hiçbir şey yapmadık. Milletimiz de bunu gördü, atılan tüm iftiralara, tüm karalamalara, tüm şantajlara karşı Başbakanımızın ve partimizin arkasında durdu" dedi.

AK Parti'den Gebze Belediye Başkanlığını kazanan Adnan Köşker, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci'ye tebrik ziyaretinde bulunan Işık, daha sonra partisinin Kartepe İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı.

Burada konuşan Işık, milletin 30 Mart'ta demokrasi üzerinde oynanmak istenen tüm oyunları boşa çıkardığını, AK Parti'ye ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ama daha önemlisi demokrasiye kumpas kurmaya çalışan bütün mihrakların heveslerini kursaklarında bıraktığını söyledi.

- "Milletimiz iftiralara karşı Başbakana sahip çıktı"-

Aynı zamanda Türkiye'de ekonomik gidişi bozmak, ülkeyi istikrarsızlaştırmak, Türkiye'nin geleceğine olan güvenini sarsmak isteyenlerin de bütün hesaplarının boşa çıktığını anlatan Işık, 30 Mart sonuçlarının, Türkiye'de AK Parti iktidarına ve ülkenin geleceğine duyulan güvenin en güzel göstergesi olduğunu kaydederek, "Bir yerel seçimde iktidar partisi 12. yılında eğer yüzde 45,7 oy alıyorsa bu ancak ve ancak o partiye ve genel başkanına duyulan güvenin eseridir" diye konuştu.

Işık, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ülkemizin ve milletimizin, belki demokratik tarihimizin en zor dönemeçlerinden birinde, 30 Mart'ta öyle bir sonuç ortaya çıktı ki bu sonuç emimin ki önümüzdeki dönemlerde, 30 Mart tarihi yazılırken, Türkiye'nin demokrasi tarihi yazılırken, mutlaka ama mutlaka en çok incelenecek ve üzerinde tartışılacak bir sonuçtur. Milletimiz 30 Mart'ta Başbakanına sahip çıktı. O, kendisini milletine adayan, gecesini gündüzünü milleti için adayan, adeta ömrünü milletinin hizmetinde heba eden Genel Başkanımıza, Başbakanımıza milletimiz sahip çıktı. Ve ona öyle bir sahip çıktı ki Recep Tayyip Erdoğan'ın düşmesi, Türkiye'de AK Parti'nin iktidardan uzaklaştırılması hayali kuranların hepsini sükutu hayale uğrattı. Milletimize ne kadar teşekkür etsek azdır."

"Biz, Allah'a şükürler olsun, milletimizi mahcup edecek hiçbir şey yapmadık diyen Işık, milletin bunu gördüğünü, atılan tüm iftiralara, tüm karalamalara, tüm şantajlara karşı Başbakanın ve AK Parti'nin arkasında durduğunu belirtti. 

Seçim sonuçlarını anlamakta zorlananlar olduğunu, hala seçim sonuçlarını doğru yorumlayıp, milletin mesajını almakta zorlananların, hatta almamakta direnenler olduğunu vurgulayan Işık, "Onlara Allah akıl, fikir, izan versin. Milletin verdiği bu net mesajı hala 'bu halk cahil' diye anlamamakta direniyorsanız, Allah size şifalar versin. Milleti küçük görme, tedavisi mümkün olmayan bir hastalıktır. Hele hele, bu milleti hakir görme noktasında inatlaşmak bir hastalıktır" ifadelerini kullandı. 

AK Parti'nin bu seçimde çok önemli bir başarı elde ettiğini, çok önemli bir zafer kazandığını dile getiren Işık, her türlü ahlak dışı kampanyalara, kumpaslara rağmen partisinin çok dik bir duruş sergilediğini, Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, 30 Mart'ta da çalışmasının, gayretinin semeresini aldığını söyledi. 

- "CHP sahillerin, kıyıların partisi oldu"-

Türkiye'de bu seçimlerin kaybedeninin muhalefet, özellikle ana muhalefet partisinin olduğunu vurgulayan Işık, şunları söyledi:

"Ana muhalefet partisi olduğu halde, ülkenin bir bölümünde, önemli miktarda şehirde yüzde 1'in üzerinde dahi oy alamıyorsa bu parti kendini acilen, behemehal gözden geçirmelidir. Eğer bir parti ülkenin bir tarafında hiç yoksa, o partinin ülkeyi idare etme iddiası asla ama asla olamaz. Eğer bir parti, mesajını ülkenin önemli bir kısmına ulaştıramıyorsa sadece sahillerin, kıyıların partisi konumuna düşmüşse inanın bir dahaki seçimde ana muhalefet konumunu da kaybedeceği açıktır."

Şimdi 'CHP'nin bu durumuna siz niye üzülüyorsunuz' diyebilirsiniz. Hayır, biz üzülüyoruz. Neden üzülüyoruz. Demokrasi açısından üzülüyoruz. Eğer, muhalefet partileri kendilerini iyi ifade edemez, politikalarını, argümanlarını millete iyi anlatamazlarsa sadece kendileri kaybetmezler. Bundan demokrasi de zarar görebilir. Onun için CHP'ye acil çağrımız, lütfen 30 Mart seçim sonuçlarını tüm ayrıntılarıyla masaya yatırın. Neden doğuda, güneydoğuda yüzde 1 dahi alamadığınız bunca şehir var? Bunu mutlaka ve mutlaka değerlendirin."

- "Kurtuluş Savaşı'nın sembol şehirlerinde CHP yok"-

CHP'nin kendini, 'Atatürk'ün kurduğu parti' olarak lanse ettiğini, Kurtuluş Savaşı'nın sembol şehirleri olduğunu kaydeden Bakan Işık, şöyle devam etti:

"Bu sembol şehirlerin hiçbirinde CHP yok. Samsun, CHP yok. Erzurum, CHP yok. Erzurum, CHP yok. Amasya, CHP yok.  Sivas, CHP yok. Şanlıurfa, CHP yok. Gaziantep, CHP yok. Kahramanmaraş, CHP yok. Ey CHP, neredesin sen, neredesin. Bu, mutlaka ama mutlaka CHP'nin üzerinde düşünmesi gereken bir durumdur. Ben CHP'nin aslında neden bu durumda olduğunu biliyorum. Ama biz istiyoruz ki CHP aynayı yüzüne tutsun, mutlaka ama mutlaka kendini bir özeleştiriye tabi tutsun. Bunu, demokrasi açısından önemli görüyoruz."

MHP'nin de ülkenin bir kısmında hiç olmadığını, belli bölgelerde odaklanan bir yapısı olduğunu belirten Işık, "Türkiye omurgasında MHP maalesef varlık gösteremiyor. Bunu da MHP'nin masaya yatırıp, mutlaka değerlendirmesi lazım" diye konuştu.

- "AK Parti, Türkiye'nin partisidir"-

"BDP, ülkenin bir kısmında güçlü ama diğer hiçbir kısmında varlık gösteremiyor" diyen Işık, "Şu anda bir tek Türkiye partisi var o da AK Parti'dir. Türkiye'nin tamamına hitap eden dünya ölçeğinde bir lider var, o da Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bu, 30 Mart seçimlerinde tescil edilmiş bir durumdur" ifadelerini kullandı.

- "Seçimin kaybedeni Kemal Kılıçdaroğlu ve Fethullah Gülen'dir"-

Bu seçimin asıl kaybedeninin paralel yapı olduğunu dile getiren Işık, "Olmadık iftiraları attılar, olmadık montaj ve şantaj kasetleri yayınladılar. Kapı kapı pek çok yerde CHP için MHP için oy topladılar. Sonuç ne oldu? Daha 3 ay öncesine kadar kendisine saygı duyulan bir kişi, bugün Türkiye'de en çok tartışılan isim haline geldi. 30 Mart seçimlerinin kaybedeni, Kemal Kılıçdaroğlu ve Fethullah Gülen'dir" şeklinde konuştu.

- "Cumhurbaşkanını ilk defa halk seçecek, bu yüzden bu seçim çok önemli"-

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinen Işık, şunları kaydetti:

"Bu seçim sadece cumhuriyet tarihinde değil, 4-5 bin yıllık devlet geleneğimizde ilk defa yaşayacağımız bir seçimdir. Çünkü şu ana kadar Türkiye Cumhuriyeti tarihinde de 4-5 bin yıllık devlet geleneğimizde de cumhurbaşkanını ilk defa halk seçecek. Onun için çok ama çok önemli bir seçim yaşayacağız."

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AK Parti Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ile AK Parti'nin belediye başkanlığının kazanılmasında emeği geçen partililere plaket verdi.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com