Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Ordu'da

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Orduda
Bakan Işık:

ORDU (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Mesele yolsuzluk meselesi değil. Mesele, bugüne kadar halkın cebinden borçlanma adı altında, faiz adı altında milletin parasını birtakım güç odaklarına aktarma mekanizması. O hortumları Tayyip Erdoğan kestiği için Tayyip Erdoğan'ı başbakanlıktan uzaklaştırma operasyonu" dedi.

Bakan Işık, Çatalpınar ilçesi Elmaköy mevkisinde düzenlenen Çatalpınar ile Çamaş bağlantı köprüsü açılış törenine katıldı. 

"Hedeflerimiz var bizim" ifadesini kullanarak buradaki konuşmasına başlayan Işık, şöyle devam etti:

"Biz diyoruz ki cumhuriyetimizin kuruluşunun 100'üncü yılında, yani 2023'te bu ülke dünyanın en güçlü 10 ülkesinden biri olsun. Bize, bu millete dünya süper liginde oynamak yakışır. Biz istiyoruz ki bu ülkedeki her insanımız akşam evine ekmek götürsün, işi olsun, aşı olsun. Hele de hayırlı bir eşi olursa ve üç de çocuk olursa hedefimiz, arzumuz bu. Bizim işimiz laf üretmek değil, biz icraat yapıyoruz."

Yolsuzluk tartışmalarına değinen Bakan Işık, şöyle konuştu:

"Efendim, Türkiye'de büyük yolsuzluk varmış. Ben bir konuşmamda, 'yolsuzluk kanser gibi' demiştim. Sayın Devlet Bahçeli, 'yolsuzluk kanserden de beter' demiş. Doğru, ona da katılıyorum. Şimdi değerli hemşehrilerim, Allah için bir düşünelim. Eğer bu ülkede yolsuzluk olsaydı ya son üç ayda mı ortaya çıkardı. Bir iktidar son üç ayda yolsuzluk yapar mı? Peki eğer yolsuzluk vardı da bugüne kadar nerdeydiniz? Bir başka soruyu soruyorum, eğer bu ülkede yolsuzluk yapılsaydı, Ordu-Giresun havaalanı yapılabilir miydi? Yolsuzluğun olduğu yerde ülke zayıflar, doğru mu? Bünyenin zayıflaması gibi ülke zayıflar günden güne kesilir, güç kaybeder ve bir gün yatağa düşer. Peki 11 yıldır Türkiye'de yolsuzluk var ise Türkiye 11 yıldır nasıl güçleniyor?"

- "Siyasete ve demokrasiye operasyon"

Bakan Işık, 17 Aralık operasyonunun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı görevinden uzaklaştırma adına yapıldığını belirterek, şunları kaydetti:

"Şimdi operasyon yaptıkları Halk Bankası var ya, Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, üç tane bankanın toplam bir yıldaki karı 7,5 katrilyona geldi. Eğer yolsuzluk yapacaksa siyasetçi, kamu bankasında yapar. Kamu bankası verdiği kredinin tamamını geriye alıyorsa bunun yolsuzluk neresinde, soruyorum size? Mesele yolsuzluk meselesi değil. Mesele, bugüne kadar halkın cebinden borçlanma adı altında, faiz adı altında milletin parasını birtakım güç odaklarına aktarma mekanizması. O hortumları Tayyip Erdoğan kestiği için Tayyip Erdoğan'ı başbakanlıktan uzaklaştırma operasyonu. Bunun adı yolsuzluk falan değil. Bunun adı tamamen siyasete ve demokrasiye operasyon."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com