Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Van'da

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Vanda
Bakan Işık: "Kaynaklarını küresel güçlere ciro edenlere 'paralel yapı' diyoruz ve onlarla sonunu kadar mücadele edeceğiz"

VAN (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Kaynaklarını küresel güçlere ciro edenlere 'paralel yapı' diyoruz ve onlarla sonunu kadar mücadele edeceğiz" dedi.

Van'da bulunan Işık, Edremit ilçesinde depremin ardından yapılan TOKİ konutlarında yaşayan vatandaşları ziyaret etti. Burada halka seslenen Işık, Başbakan Erdoğan'ın 27 Mart'ta Van'a geleceğini ve meydanların en coşkulu günlerinden birini yaşayacağını söyledi.

Işık, kadınların, gençlerin akşam evlerine mutlu dönmesi, yüzlerinin gülmesi için Başbakan ve bakanların tüm milletvekilleriyle gece gündüz çalıştığını, hizmet için dağları deldiğini bildirerek, Van'ın büyükşehir olmasıyla kentin her karış toprağının büyükşehire ait olduğunu ifade etti.

Kocaeli'de, Bursa'da, Gaziantep'te, Konya'da olduğu gibi Van'da da fabrikaların kurulmasını ve insanların çalışarak mutlu olmasını istediklerini anlatan Işık, kalkınmanın sadece hükümetin çabalarıyla olmayacağını, yerel kalkınmanın da bu anlamda önemli olduğunu dile getirdi.

Işık, "3'lü olsun güçlü olsun" sloganıyla Edremit'in, büyükşehirin ve iktidarın AK Parti'de olmasının kalıcı hizmetlerin yürütülmesine önemli katkı sunacağına değinerek, Türkiye'de çok acılar yaşandığını, çok canların toprağa verildiğini, büyük sıkıntıların yaşandığını kaydetti.

İnsanların uzun yıllar büyük perişanlık yaşadığını, anaların ağladığını, babaların gözyaşını içine akıttığını anımsatan Işık, şöyle konuştu:

"Ama bir yiğit insan çıktı 'ben bu sorunu çözeceğim, ülkenin her karış toprağına barış ve huzuru getireceğim' dedi. Bir yıldır bazı provakatif eylemlere rağmen ülkede kan akmıyor. Ülkede huzur, barış, kardeşlik ve yatırım iklimi var. Analarımız ağlamıyor. Bundan memnun musunuz? İnanın bütün Türkiye memnun ama memnun olmayanlar var. Çözüm sürecinin rahatsız ettiği dış mihraklar var. Onlar zaman zaman farklı taşeronlar kullansa da içeride ülkenin huzurunu bozmak için gayret gösteriyorlar. Bu yaşananlar karşısında çözüm sürecinin mimarı yitiğit insana sahip çıkacak mısınız? Bu seçimlerde sadece belediye başkanlarına oy vermeyeceksiniz, aynı zamanda Türkiye'nin başına çorap örmek isteyen, çözüm sürecini sabote etmek isteyen herkese en güzel cevabı vereceksiniz."

Işık, son zamanlarda "paralel yapı" diye bir çete oluştuğuna işaret ederek, konuşmasına şöyle devam etti:

"Burada saf, temiz duygulu kardeşlerime diyeceğim bir şey yok. Van'dan kalkıp dünyanın bir ucundaki ülkelere öğretmenlik yapmaya gidenler, kardeşlerimizdir. Ancak, bu kaynaklarını küresel güçlere ciro edenlere 'paralel yapı' diyoruz ve onlarla sonunu kadar mücadele edeceğiz. Kardeşlerimizi evlere gönderiyorlar. 'Evlere gidin, AK Parti'ye oy vermeyin' diyorlar. Edremit'e geldiler diyelim. Kardeşlerimizin kapısını çaldılar. Şunu sorun onlara, acaba deprem saatinde kapımıza gelen devleti temsil eden Erdoğan'a, yanımızda olduğu için mi oy vermeyeceğiz? Kocaeli'de depremde üç yılda bitmeyen evleri 300 günde teslim ettiği için mi oy vermeyeceğiz? Soğukta donmak üzere olan insanlara kömür yardımı yaptığı için mi oy vermeyeceğiz? Öğrencilerimize tablet bilgisayar dağıttığı için mi oy vermeyeceğiz? Gelenler başörtülü olacağı için başörtüsü sorununu çözdüğü için mi oy vermeyeceğiz? Bunları sorun onlara."

Konuşmasının ardından konutlarda yaşayan Şaban Aldı isimli vatandaşın evine misafir olan Işık, aile üyeleriyle sohbet ettikten sonra Gürpınar ilçesine hareket etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com