Bilirkişi Heyeti Bilgi İstedi!

Bilirkişi Heyeti Bilgi İstedi!
Zeytinburnu'nda KPSS'ye sınavdan çıkarılan bir adayla diğer adaylar arasında arbede çıktı..

Zeytinburnu'nda Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) sürücü belgesiyle girmesi nedeniyle sınavdan çıkarılan bir adayla elindeki soru kitapçığını görüp soruları çaldığını zanneden diğer adaylar arasında arbede çıktı, 3 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Zeytinburnu'ndaki bir ilköğretim okulunda, sınava sürücü belgesiyle giren Murat A, sürücü belgesini masanın üzerine koydu.

Gözetmen öğretmenin Murat A'ya sürücü belgesiyle sınava giremeyeceğini hatırlatması ve sınıftan dışarı çıkmasını istemesi üzerine Murat A, buna itiraz etti.

Bunun üzerine sınava girmek için bekleyen ve güvenlik görevlileri tarafından dışarı çıkarılan Murat A'nın elindeki soru kitapçığını gören 2 kişi soruların çalındığını zannederek yetkililere şikayette bulundu.

Bunu duyan diğer adaylarla Murat A ve okul yöneticileri arasında arbede yaşandı. Okula gelen güvenlik güçleri Murat A, kardeşi Yunus Emre A ile Osman D adlı kişiyi gözaltına aldı.

Gözaltına alınan 3 kişinin sorgularının sürdüğü ve yarın adliyeye çıkarılacağı, KPSS'de bilirkişilik görevi yapan bir heyetin de Ankara'dan bilgi almak üzere İstanbul'a geleceği belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com