BİLKENT TİYATRO GÜNLERİ’NE ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ DAMGASI

BİLKENT TİYATRO GÜNLERİ’NE ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ DAMGASI
BİLKENT TİYATRO GÜNLERİ’NE ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ DAMGASI

ERZURUM - Bilkent Üniversitesi’nin Ankara’da düzenlemiş olduğu “Tiyatro Günleri” adlı tiyatro festivaline biri yurt dışından olmak üzere toplam 12 üniversite katıldı. Atatürk Üniversitesi sahnelediği oyunlar ile en dikkat çeken üniversitelerden biri oldu.
Bilkent Üniversitesi’nin Ankara’da düzenlemiş olduğu “Tiyatro Günleri” adlı tiyatro festivali tamamlandı. Biri yurt dışından olmak üzere toplam 12 üniversitenin katılığı tiyatro festivalinde 19 farklı oyun sahne alırken, festivale Atatürk Üniversitesi’nden katılan tiyatro ekibi 3 farklı oyun ile sanat severlerin büyük beğenisini topladı.
ÜÇ FARKLI OYUN İLE KATILDILAR
Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Bünyamin Aydemir tarafından gerçekleştirilen “Metinden Sahneye Temrinler” adlı proje kapsamındaki 3 tiyatro oyununun “Ada”, “Uçurtmanın Kuyruğu” ve “Hayvanat Bahçesi Öyküsü” adlı oyunlar olduğu kaydedilirken, her üç oyunun da gerek seyirciler, gerekse tiyatrocular tarafından beğeniyle karşılandığı öğrenildi.
ÜNİVERSİTEYİ TEMSİL ETTİLER
Konu ile ilgili görüşlerini aktaran her üç oyunun da yönetmeni olan Yard.Doç.Dr. Aydemir, ekip olarak ciddi bir başarı gösterdikleri “Bilkent Tiyatro Günleri” adlı etkinliğin, hem öğrencilerinin özgüven kazanmalarına yol açtığını, hem de Atatürk Üniversitesinin başarılı bir tanıtımına hizmet ettiğini söyledi.
EN SEÇKİN ÜNİVERSİTELER ORADAYDI
Sözü edilen tiyatro festivaline Atatürk Üniversitesi’nin yanı sıra Bilkent Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi , Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, Anadolu Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Konya Selçuk Üniversitesi , Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi ile Letonya’dan da bir üniversitenin katıldığını belirten Aydemir, bu denli seçkin bir tiyatro festivalinde Atatürk Üniversitesi’nin dikkat çeken bir performans ile takdirleri üzerinde topladığını ifade etti.
ÜNİVERSİTE YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR
Sahnelenen oyunlar arasında kendi ekibinin oldukça başarılı bulunduğunu dile getiren Aydemir, 4 ay boyunca yoğun bir şekilde yaptıkları çalışmaların meyvelerini hem Erzurum’da, hem de Ankara’da gördüklerini belirterek, “Bize bu imkanları sunan üniversite yönetimine özellikle teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com