Bin İkiyüz Personel Maaş Alamıyor!

Bin İkiyüz Personel Maaş Alamıyor!
Özelleştirme mağdurları arasına Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. (EDAŞ) çalışanları da eklendi.

Özelleştirme mağdurları arasına Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. (EDAŞ) çalışanları da eklendi. Osmangazi EDAŞ şirketine bağlı Eskişehir, Bilecik, Afyon, Kütahya ve Uşak illerinde çalışan bin 200 personelin hala maaşlarını alamadığını belirten Memur-Sen'e bağlı Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, yasa gereği personelin ücretlerinin Özelleştirme fonundan ödenmesi gerektiğini kaydetti. Buna karşın konuyla ilgili muhatap bulamadıklarını bildiren Tonbul, bakanlık düzeyinde harekete geçtiklerini açıkladı.
Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Tonbul Özelleştirme mağduru Osmangazi EDAŞ personeli hakkında yazılı açıklama yaptı. 6 Kasım 2009 tarihinde yapılan Özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi Yıldızlar Holding'e bağlı Eti Gümüş AŞ tarafndan verilen ve 2 Haziran'da devri yapılan Osmangazi EDAŞ'ın bin 200 personelin maaşlarını alamadığını bildiren Tonbul, Eskişehir, Bilecik, Afyon, Kütahya ve Uşak illerinde çalışan personelin mağdur olduğunu ifade etti.

Enerji Bir-Sen Başkanı Tonbul, yasa gereği personelin ücretlerinin Özelleştirme mağdur fonundan ödenmesi gerektiğini kaydederek, personelin mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini istedi. Tonbul, sendika olarak Bakanlık düzeyinde harekete geçtiklerini ve yaşanan mağduriyetin bir an evvel giderilmesi için çalışmalara başladıklarını bildirdi


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com