Bin Ladin'in adamı Ghaiht Ankara'da!

Bin Ladin'in adamı Ghaiht Ankara'da!
Ankara’da gözaltına alındıktan sonra suç işlemediği için mahkemece serbest bırakılan Ladin’in yakın adamı El Kaideci Süleyman Abu Ghaiht ‘vatansız’ olduğu için bir haftadır Yabancılar Şubesi’nde misafir ediliyor.
ABD, Ghaiht’i Türkiye’den isterken, hükümet Kuveyt vatandaşlığından çıkartılan ve halen “Vatansız” olan Ghaiht’i Yabancılar Şubesi’nde bir haftadır misafir ediliyor. İran sınırından yasa dışı yollarla Türkiye’ye girdiği belirlenen Ghaiht, Ankara’da kaldığı otelde gözaltına alındı. Türkiye’de herhangi bir suç işlemediği için çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakılan Ghaiht, sınırdışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi. Ancak bir yıl önce Kuveyt Vatandaşlığı’ndan çıkarılan Ghaiht şu an “Vatansız” konumunda bulunuyor.

Ghaiht’in Türkiye’ye giriş yaptığı ülke olan İran’a iadesi beklenirken, sorgulamaya katılmak istedi. ABD, Dışişleri Bakanlığı üzerinden Ghaiht’in kendilerine teslim edilmesini de talep etti. Dışişleri Bakanlığı, konuyu yasal boyutunu Adalet Bakanlığı’na, soruşturma yönünü de İçişleri Bakanlığı’na sordu. Üç bakanlık Ghaiht’in Amerika’ya verilip verilmeyeceği yönünde çalışma yürütüyor. (TOK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com