Bina Görevlilerine Sertifika

Bina Görevlilerine Sertifika
Talas Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, geçen yıl ilk yapılan ‘Benim apartmanım projesi’ kapsamında bina görevlilerine yönelik ikinci eğitim toplantısı düzenlendi

KAYSERİ - Talas Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, geçen yıl ilk yapılan ‘Benim apartmanım projesi’ kapsamında bina görevlilerine yönelik ikinci eğitim toplantısı düzenlendi. Toplantının sonunda eğitimi başarıyla tamamlayan görevlilere sertifikaları verildi.

Diva Düğün Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Talas Belediyesi Başkan Yardımcıları Halil İbrahim Önal ve Yaşar Bağırgan, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Ahmet Sert, Hırsızlık Büro Amiri Mahmut Kültekin, AKUT İl Temsilcisi Mehmet Eskitaş ve çok sayıda bina görevlisi katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Ahmet Sert, amaçlarının vatandaşla daha sıkı işbirliğiyle çalışarak hizmet etmek olduğunu söyledi.

Hırsızlık Büro Amiri Mahmut Kültekin ise, yapılan hırsızlıkların çeşitlerini ve alınması gereken önlemleri sıraladı. Kültekin, “Özellikle mala karşı işlenen suçlarda son yıllarda yüzde 80’lere varan azalma var. Son 5 yılda ilimizde yaklaşık 10 hırsızlık olayı varken, bugün sayı 3 bin civarında. Olayların aydınlatılması oranı ise 10 bin olayda bin iken, şimdi 3 bin olayda 1200’e düştü.” dedi.

AKUT İl Temsilcisi Mehmet Eskitaş, Türkiye’de depremden kaynaklanan ölümlerin sayısının sadece 4 olduğunu belirterek, “İnsanları öldüren deprem değil, çürük binalardır.” dedi. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nda görevli memur Yasin Öz, bina ve konut yangınlarının nasıl meydana geldiğini anlatarak, “Yangınlara ortalama müdahale süremiz 8 dakikadır. Bu da Avrupa standardı düzeyindedir. Araçlarımızın çıkış süresi ise 20 saniyedir.” diye konuştu.

Talas Belediye Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Önal, geri dönüşümün önemine değinerek, atık yağ ve plastik ile kağıt gibi geri dönüşüm maddelerinin çevreye verdiği zararları anlattı. Önal, bina görevlilerine yaptıkları işin önemli olduğunu hatırlatarak, “Sizler olağanüstü olaylara ilk müdahale edecek kişilersiniz. Olağan durumlarda da özellikle belediyemiz ile ilgili yapmanız gereken işler var. Bunlar geri dönüşüm ve atık yağ toplanması. Yetkisiz geri dönüşüm ve atık yağ toplamak suçtur. Bu konuda bizlere biraz daha yardımcı olmanızı istiyoruz.” şeklinde konuştu. Önal, geri dönüşüm ve atık yağ toplama gerekçesini ise şöyle açıkladı:

“Çocuklarımıza daha temiz bir dünya bırakmak zorundayız. Çünkü dünya hızla kirleniyor. 1 litre atık yağ 1milyon suyu kirletiyor. Ayrıca geri dönüşüm ülke ekonomisine çok ciddi katkıdır.”

Konuşmaların ardından eğitimleri başarıyla tamamlayan bina görevlilerine sertifikaları verildi.

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com