Bina kullanımında imzalar tamam

Bina kullanımında imzalar tamam
Kütahya'da, Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğü ile Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği arasında 'ek bina kullanım ve tahsis şartları' protokolü imzalandı.

Kütahya'da, Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğü ile Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği arasında 'ek bina kullanım ve tahsis şartları' protokolü imzalandı.

İl düzeyinde sunulan sağlık hizmetlerinin artırılması, kaynakların verimli kullanılması amacıyla Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Yerleşkesinde yer alan, FizikTedavi Rehabilitasyon Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi olarak inşa edilen bina, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine Bağlı DPÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından ek bina (Fizik Tedavi-Rehabilitasyon ve diğer klinik servisleri) olarak kullanılacak olması nedeniyle, valililik makamında yapılan törenle protokol imzalandı.

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, "Kütahya'da bulunan doktor sayısını artırarak üniversitemiz Kütahya'da büyük ivme kazandırıldı. Ben hasseten bu konuda bize her yerde olduğu gibi Sağlıkta da çok ciddi destek veren başta rektör Ahmet Karaaslan hocama ve Tıp Fakültesi Dekanımız ile diğer hocalarıma canı gönülden teşekkür ediyorum. Bugün yine daha önceden otel, fizik tedavi ve farklı gayelerle yapılmış ama bizim hastane sektöründe ihtiyacımız olan özellikle sıcak suyunda olduğu hastanemizdeki böyle bir yerin uzun zamandır Kütahya'da biz arzu ediyorduk. Çeşitli inceleme ve araştırmalar yapıldı. Sağolsun Rektörümüz biz bunu sağlığa kazandıralım, Kütahyamızdaki insanların sağlığında kullanmak üzere kazandıralım dedi ve hiçbir şart koşmadan bu binanın bizim hastane ile tesislerde ortak kullanılması konusunda bunu sağladılar. Ben bunun hem Kütahya'mıza hayırlı olmasını hemde bu hizmeti sağlayan başta DPÜ Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karaaslan hocama ve Dekanımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca burda bizim Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterimiz çok ciddi gayret ve çaba gösteriyor o da bu konuda geldiğinden beri Kütahyamızın sağlık konusunda bir otel konforunda hastalarımızın rahat etmesi konusunda çok ciddi adımlar atıldı ve bu adımlarda büyüyerek devam ediyor. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterimiz Mithat Ekici de vermiş olduğu katkılardan dolayı canı gönülden teşekkür ediyorum. İlimize ve bölgemize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

"KÜTAHYA, FİZİK TEDAVİDE GELECEK VAAD EDİYOR"
Daha önce Sağlık Bakanlığı ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği protokolüne ilave olarak bugün DPÜ'nün yaptırdığı ve değişik sebeplerle hizmete açılamayan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesini hizmete sokmanın heyacanını taşıdığını ifade eden DPÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, "Bu hastanemizin hizmete girmesi ile Kütahya Sağlık alanında yaklaşık 500 yatağa kavuşmuş diyebiliriz. Doğrusu bugünkü noktaya gelişimiz kolay olmadı ancak şehrimize teşrif edenb ve bundan sonra değerli hizmetlerini hep beraber izleyeceğimiz Kütahya ili Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Mithat Ekici beyin pozitif yaklaşımları ile bugünkü noktaya geldik. Bu seviyeye ulaşmanın her noktasında emeği geçen bütün arkadaşlarıma ben teşekkürlerimi sunuyorum. Gerçekten çok ciddi mesailer harcandı yaşadığımız teknik ve hukiki sorunları aşarak Kütahyamız güzel bir hastane kazanmış oldu. Bu hastanenin hayırlı ve uğurlu olmasını ve şehrimizininsanlarına şifa dağıtmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Mithat Ekici, "Kütahya'da göreve başladığımda Rektörümüzü ziyaret ettiğimizde kısa bir süre oturduktan sonra hemen bu binayı bize gösterdi. Bu binanın atıl kaldığını ve bu binanın kullanılmasında yarar olduğunu bize söyledi. Gerçekten ben binayı incelediğimizde şaşırdım, bu binanın şimdiye kadar neden değerlendirilemediğini düşündüm ve bunun üzerine Bakanlıkla görüşmelerim oldu. Yapılan görüşmelerde gerçekten Kütahya'nın fizik tedavi yönünden büyük bir istikbal ve gelecek vadettiğini hepimiz biliyoruz ve bir Fizik Tedavi Hastanesi'nin ihtiyaç olduğunu çok aşikar bir şekilde ortada duruyordu. Bizde bunun üzerine çalışmalrımızı yaptık ve büyük bir heyecan ve gururla Kütahyamıza Fizik Tedavi hizmetini inşallah kısa bir süre sonra bu hastanede sunmaya başlayacağız" diye konuştu.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com