Binali Yıldırım: Taleplerini değerlendiriyoruz!

Binali Yıldırım: Taleplerini değerlendiriyoruz!
Kaçırılan deniz otobüsü ile ilgili basın toplantısı düzenleyen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "teröristlerin belli talepleri var değerlendiriyoruz" dedi

Sansürsüzhaber ve Ajanslar-Kaçırılan Kocaeli Belediyesine ait "Kartepe" adlı deniz otobüsü hakkında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "teröristlerin belli talepleri var değerlendiriyoruz" dedi. 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, kaçırılan ''Kartepe'' adlı deniz otobüsünün Selimpaşa'nın 1-1,5 mil açığında yakıtları azaldığı için demirlediğini belirterek, ''Gemide, 5'i kadın 18 yolcu, 4 mürettebat, 2 stajyer olduğu şeklide bilgiler var'' dedi.

İzmit-Gölcük seferini yaptığı sırada kaçırılan ''Kartepe'' adlı deniz otobüsünde bulunan personel ve yolcu yakınları, İzmit ve Gölcük limanlarındaki iskelelere gelerek beklemeye başladı.

OPERASYON SON SEÇENEK!

Gemiyi kaçıranların sayısının net olmadığını aktaran Yıldırım, tüm ihtimallerin değerlendirildiğini operasyonun son seçenekleri olduğunu ifade etti.

TERÖRSİTLER PKK'NIN YAN KOLU OLABİLİR!

Binali Yıldırım, "Şu an herhangi bir talep yok. Terör örgütünün HPG adında bir kanadına üye olduğunu söylüyor. Sınırlı bilgi alınabiliyor. Bir tanesi kaptanın yanında. 'Üzerimde patlayıcı var' tehdidinde bulunuyor" dedi.

ARKADAŞLARIN YAPTIĞI AÇIKLAMALARI TAKİP EDİYORUM!

Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Sahil Güvenlik Komutanlığı ve İstanbul polisinin, İçişleri Bakanlığı'nın koordinasyonunda bu olayı takip ediyorlar. Bakanlığımız, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü de bu operasyona destek veriyor. Ben de arkadaşların yaptığı açıklamaları takip ettim" dedi

BOMBA BİLGİSİ NET DEĞİL!

Terörislerin taleplerinin yakıt ve yiyecek olduğunu belirten Yıldırım, "Bomba ya da patlayıcı bilgisi net değil. Bütün ihtimaller değerlendirecek. İçişleri Bakanımız olayın başında. Geminin yakıtı bitmiş, denize demirlemiş durumda" diye konuştu.

GEMİDEKİLERİN SAĞLIK DURUMU HAKKINDA BİR BİLGİ YOK!

Bakan Yıldırım, ''gemidekilerin sağlıklarının nasıl olduğunun'' sorulması üzerine, ''Herhangi gelen, rapor edilen anormal bir durum yok'' dedi.

SOMUT BİR TALEPLERİ YOK

''Teröristler neler istiyor?'' şeklindeki soruya karşılık Yıldırım, ''Herhangi somut bir talepleri yok. Tek istedikleri, şu anda 18.30'dan bu tarafa seyir halinde, denizde. Tek talepleri yakıt ve yiyecek-içecek şeklinde'' diye konuştu. Yıldırım, bu talepleri değerlendirdiklerini de açıkladı. 

YAKITLARI AZILDI!

Geminin rotasına ilişkin bir talep ve ısrar bulunmadığını dile getiren Yıldırım, ''Marmara'nın Anadolu yakasındaki kuzey sahili civarında geziniyorlar. Şu anda yakıtları da azaldığı için demirlemiş durumdalar'' diye konuştu.

Bakan Yıldırım, önemli olanın yolculara ve mürettebata hiçbir zarar gelmemesi olduğunu vurgulayarak, ''Bu, bizim en fazla önemsediğimiz konu. Hangi adım atılacaksa, mutlaka bu hususun dikkate alınarak yapılması gerekiyor. Bu konuda da arkadaşlarımız büyük bir hassasiyetle çalışmaya devam ediyor'' diye konuştu.

TALEPLERİNİN YERİNE GETİRİLMESİNİ İSTİYORLAR!

''Talepleri için süre belirttiler mi?'' sorusuna karşılık Yıldırım, ''Onlar bir an önce verilmesini istiyor tabi. Bunların organizasyonu, denizde yakıt, kumanya verilmesi, ona göre araçların tertiplenmesi ciddi anlamda zaman alan, organizasyon gerektiren işler'' dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com