Binali Yıldırım’ın İzmir’deki kozu: Rakı

Binali Yıldırım’ın İzmir’deki kozu: Rakı
AKP'nin İzmir adayı Binali Yıldırım, seçimdeki kozunu açıkladı: İzmirli rahat rahat rakı içsin diye...

AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İzmirlilerin yaşam tarzına körfezini temizleyerek, ulaşımını rahatlatarak, engellisini rahat ettirerek karışacağını söyledi. İzmirlilerin rakısını içip, balığını yerken burnunu tıkamak zorunda kalmaması için 10 yıldır temizlenemeyen körfezi temizleyeceğini belirten Yıldırım, “İzmir’e hizmet için yola çıktık. Bizim hedefimiz İzmir’i dünyaya açmak. İzmir’de başkan olduğum takdirde herkesin sızlandığı sorunları yok edeceğiz” dedi.
Binali Yıldırım, 17 Mart Pazartesi günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılacak Adnan Menderes Havalimanı yeni İç Hatlar Terminali’nde bir televizyon kanalının canlı yayın programına katıldı.


”KORDON’DA RAKISINI İÇEN KOKUDAN BURNUNU TIKAMASIN DİYE KÖRFEZİ TEMİZLEYECEĞİM”
İzmirlilerin hayat tarzı konusunda ‘karışma’ konusunun farklı yönde olacağını kaydeden Yıldırım, “Ben hayat tarzına karışacağım ama nasıl? İzmirlilerin daha iyi şartlarda yaşaması, Kordon’da rakısını içen, balığını yiyen hemşehrilerimin kokudan burnunu tutmaması için çalışacak, orayı tertemiz hale getireceğim. Öbür türlü karışmam söz konusu olmaz. Evimin içinde yapmadığım şeyi İzmir’e neden yapayım? Farklılıklar bizim zenginliğimiz. İzmir bu zenginliğin en belirgin olduğu yer. İzmir, birlikte yaşama kültürünü en iyi bilen şehir. İzmir’in kadınlarının özgüveni çok yüksek. İzmir’in çok artıları ve farklılıkları var” diye konuştu.


”17 ARALIK’IN İZMİR’E DE ETKİSİ MUTLAKA VARDI”
Binali Yıldırım, 17 Aralık operasyonu sonrası İzmir’de kazanma şansına ilişkin de “İzmir’in zorluğunu baştan söyledim. Ulusal gündemin İzmir seçimlerini çok olumsuz etkilediği yaklaşımını ben biraz tereddütle karşılıyorum. İşimizi biraz zorlaştırdığı doğrudur. Seçimlere 15 gün kala hiç kimse seçimlerin nasıl sonuçlanacağına yönelik tahmin yapamıyor. Türkiye genelinde gündem çok hızlı değişiyor. Her gün yeni bir olay, gelişme oluyor. 17 Aralık tarihinden sonra da öyle ya da böyle, farklı yerlerde yansımaları, etkileri oluyor. İzmir’e etkisi de mutlaka vardı ama seçimlere ne kadar yansıyacak göreceğiz. Bu noktada kötümser değilim. Biz kazanmayı hedefledik, hedefimizde de herhangi bir tereddüt yok” dedi.


Yıldırım, kazanma iddiası ve oy hedefine ilişkin de “İzmirli karar verecek. Aziz Bey, ‘Yüzde 30’unda altında oy alır’ demiş. Bize lütufta bulunmuş. Yüzde 60 olur da kim olur belli değil. Niye olmasın. Ben İzmirlere güveniyorum. İzmirlilerin de bana güvendiklerine inanıyorum. Biz çalışacağız, projelerimizi anlatacağız. İzmir hayalimizi anlatacağız” dedi. (SBK)

Sözcü

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com