Binay : "Benim için sürpriz olmadı"

Binay : "Benim için sürpriz olmadı"
Halterde altın madalya kazanan sporcumuz, çıtayı yükseltti...

Fransa'nın başkenti Paris'te devam eden Büyükler Dünya Halter Şampiyonası'nın 4. gününde Türkiye'ye ilk altın madalyasını kazandıran erkekler 69 kilo sporcusu Mete Binay, şampiyonluğun kendisi için sürpriz olmadığını söyledi.

Mete Binay, yaptığı açıklamada, bu şampiyona için yaklaşık 3.5 aylık bir kamp geçirdiklerini belirterek, ''Hocalarımın gözetiminde sıkı bir çalışma dönemi geçirdik. Dünya şampiyonası benim için çok önemliydi. Şampiyonluk sürpriz olmadı. Hedefim rekordu. Geçen sene de denemiştim olmadı. 11 yıldır kırılamayan bir rekoru kırmak için 2 yıldır çalışıyorum ama yine olmadı. İnşallah seneye kıracağım. 2012 Londra Olimpiyadı'nda altın madalyaları rekorla süslemek istiyorum'' diye konuştu.

Hedef rekor

Mete Binay, rekor denemeyi kendisinin istediğini ifade ederek, ''Hocam dereceye girelim ona göre bir ağırlığı dene dedi. Ancak ben ısrarla rekoru denemeyi istedim. Çünkü hazırlıklı geldim. Aynı kiloyu Türkiye'de antrenmanlarda denemiştim. Tesadüf diye değil çok kararlı ve hırslı girdim. Ayrıca bu 11 yıldır kırılamayan bir rekor, bir de öyle bir özelliği var'' şeklinde konuştu.

Silkmedeki başarısızlığını yendi

Şampiyon halterci Mete Binay, koparmada daha başarılı olduğunu da vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Teknik olarak çok iyi olduğumu düşünüyorum. Silkmede biraz zayıf kalıyorum. Antrenmanlarda aklıma gelmeyen kilolara girdim. Burada ilk defa silkmede 177 kiloluk ağırlıkla resmi derecemin üzerine çıktım, daha iyi olacak.''

Halter ölü sezonu olmayan spor

Koparmada altın madalya alan Mete Binay, halterde çalışmanın 12 ay boyunca sürdüğünü söyledi. Mete Binay, şunları söyledi: ''Bizim halter sporunda ölü sezon diye bir şey yok. Dönünce antrenmanlara aynı şekilde devam edeceğim. Önümüzde Avrupa şampiyonamız var o da Antalya'da yapılacak. Olimpiyatlar için son basamak. Orada da yarıştıktan sonra, hedefimiz olimpiyatlar. Orada en iyi şekilde ülkemizi temsil ederek kürsüye çıkmak istiyorum.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com