Binler anıtkabir’e yürüdü

Binler anıtkabir’e yürüdü
9 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çerçevesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından düzenlenen alternatif kutlamada, Kızıl...

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çerçevesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından düzenlenen alternatif kutlamada, Kızılay Meydanı’nda toplanan binlerce kişi Anıtkabir’e yürüdü. 500 metre uzunluğunda dev Türk bayrağının altında yürüyüşle başlayan vatandaşlar, bir saatte Anıtkabir’e ulaştı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Ankara’da da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. CHP tarafından düzenlenen alternatif kutlamada, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen binlerce partili sabah erken saatlerde Kızılay Meydanı’ndaki Güven Park’ta toplandı. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nın trafiğe kapatılmasının ardından yürüyüşe başlayan binlerce vatandaş, 500 metre uzunluğunda dev bir Türk bayrağı açtı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı yürüyüş sırasında polis helikopteri havadan takip yaptı. Binlerce vatandaşın ellerindeki Türk bayrakları ile başlattığı yürüyüşe, CHP milletvekilleri, Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da katıldı. Bir saatlik yürüyüşün ardından Tandoğan Meydanı’nda toplanan partililer, burada da sloganlar atarak Anıtkabir’e yürüdü. Anıtkabir’in avlusunu dolduran partililer, Atatürk’ün mozolesine gül ve karanfil bıraktı. Atatürk’ün mozolesine karanfil bırakmak için uzun kuyruklar oluşturan partililer, Atatürk’ün mozolesinde de slogan attı. ‘Türkiye laiktir laik kalacak’ diye slogan atan partililer daha sonra Anıtkabir önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. (AAK)

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com