Bir AKP'li Gezici daha sert çıktı!

Bir AKP'li Gezici daha sert çıktı!
AKP Ankara Milletvekili Haluk Özdalga Topçu kışlası'nın artık yapılmasının mümkün olmayacağını belirtti.

İktidarın Gezi Parkı’nda yapılaşma ısrarı ve eylemcilerinin taleplerine kulaklarını tıkaması üzerine, AKP içindeki sosyal demokrat kökenli milletvekillerinden de tepkiler yükselmeye başladı. Eski Kültür Bakanı Ertuğrul Günay ve İzmir Milletvekili Erdal Kalkan’ın Twitter mesajlarından sonra, Ankara Milletvekili Haluk Özdalga da yapılaşma ısrarına tepki gösterdi. Özdalga, Gezi Parkı eylemleri ve gelinen noktayla ilgili sorularımıza şu yanıtı verdi:

“Vakaya, karşı karşıya olduğumuz somut olaya bakarsak ülkenin geldiği nokta şu: 1. Türkiye’nin Batı’daki, Avrupa’daki, ABD’deki görüntüsü çok ciddi ölçüde zedeleniyor. 2. Ortadoğu’da Türkiye’nin örnek alınacak ülke görüntüsü bu olaylardan dolayı zedeleniyor. 3. Türkiye’nin ekonomisi çok ciddi darbeler alıyor ve devam ederse almaya devam edecek. 4. Fevkalade önemli bir başka nokta; Kürt sorununun çözüm süreci çok olumsuz bir şekilde etkileniyor bu olaylardan.”

Özdalga, olaylar sırasında orantısız şiddete başvurulması ve çözüm yoluyla ilgili sorularımız üzerine de “Olaya baktığımız zaman çok şey var söylenecek. Bizim Gezi Parkı ve orada yapılması tasarlanan Topçu Kışlası’yla ilgili diyaloğa açık ve katılımcı bir karar sürecini benimsememiz gerekiyor. Diyalog ve katılımcı karar süreci sonunda çıkacak kararın orada uygulanması daha doğru olur. Bundan sonra da orada bir yapı yapılması biraz zorlaştı gibi geliyor bana” dedi. (Türey Köse / Cumhuriyet) (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com