Bir annenin acı feryadı!

Bir annenin acı feryadı!
Çanakkale’de bir kadın, 39 gün önce kaybolan kızını göz yaşları içinde arıyor.

15 yıl önce Mustafa Sönmez ile evlenen Hümeyra Sönmez (34), 5 ay önce şiddetli geçimsizlik sebebiyle evini terk edip, Çanakkale’de yaşayan annesi Kezban Açıkgöz’ün (61) yanında geldi. Hümeyra Sönmez, eşi Çanakkale Aile Mahkemesi'ne boşanma davası açtı.

27 Mart Pazartesi sabah kızı Melda Sönmez’i okula bırakan Hümeyra Sönmez’den bir daha haber alınamadı. Arkadaşlarına Barbaros Mahallesi sağlık ocağına gideceğini söyleyen Hümeyra Sönmez’in akşam eve gelmemesi üzerine durumdan şüphelenen annesi Kezban Açıkgöz, Hümeyra’yı iki gün boyunca aradı.

Anne, 2 gün sonra Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü'ne Hümeyra Sönmez için kayıp başvurusunda bulundu. Bir anne olarak kızım sağ mı, başına bir iş geldi mi öğrenmek istiyorum. Araştırdık; sağlık ocağına hiç gitmemiş. En son çocuğunu bıraktığı okulun oralarda görüldüğünü öğrendik. Ama sonrasını ne bilen ne de gören var. Eşinden ayrılma sürecindeydi. Psikolojik problemleri vardı. Tedavi görmeyi kabul etmedi. Eşiyle arasının bozuk olduğunu biliyorduk. Eşiyle yaşadığı kavganın ardından 5 aydır benim yanımda kalıyordu. Her sabah çocuğunu okula götürüp eve geliyordu. Sağlık ocağında böyle bir hasta kaydı olmadığını öğrendik. Devlet Hastanesi'ne baktım. Orada da kaydı çıkmadı. Sonra Emniyet Müdürlüğü'ne kayıp başvurusu yaptım. Ama oradan da bir sonuç çıkmadı. Ben kızımın sağ olup olmadığını öğrenmek istiyorum” dedi.

Açıkgöz, “Kızım 27 Mart’ta kayboldu. Bir anne olarak hislerimi anlatamıyorum. 39 gündür gözüme uyku girmiyor. Allah rızası için haber verin. Torunlarımın birisi 5, birisi de 7 yaşında. Perişan oldular. Durmadan annelerini soruyorlar. Buradan kızıma sesleniyorum. Hümeyra, kızım, neredesin? Allah rızası için cevap ver yavrum. Seni çok seviyorum bir tanem. Baban da, ben de perişan olduk, ne olursun çocuklarına acı, çık ortaya. İki tane yavrunu düşün. Ne olursun Allah rızası için cevap ver” diye konuştu. (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com