"Bir bariyer bile mi bulamadınız?"

"Bir bariyer bile mi bulamadınız?"
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

İşte CHP Liderinin konuşmasından satırbaşları:

Türkiye zor bir dönemden geçiyor. Yargı bağımsızlığı da yok demokrasi de yok. Bir kişinin egemenliği var. O kişi yargı adına da konuşuyor. Buna en güçlü sesi çıkaran CHP'dir.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ!

Bugün Bekir Coşkun'a söylenen "kaleminden pislik akıyor" lafı yarın bütün basın mensupları için söylenecektir.

Önemli olan demokratik ilkeler ve demokratik tahammüldür. Bugün birinin yazısından huylanan yarın bir başkasından huylanır. Erdoğan'ın insafına kalmış bir demokrasiyi içinize nasıl sindireceksiniz?

"Kaleminden ğislik akıyor" hakaretine büyük kısmı sessiz kaldı. Ve ardından dedi ki sizin boynunuzdaki mensupları ben çıkardım dedi. Basın mensupları kendilerine yapılan bu hakareti en ağır şekilde eleştireceklerdi. Birkaçı dışında gazetelerin tamamında Erdoğan'a övgüler var.

Boynunuzda tasma var diyen Başbakan'ı nasıl içinize sindirdiniz?

Gazetecileri bu denli hakareti ben ilk kez duyuyorum. Bunu ben ülkemi seven birisi olarak sindiremiyorum. Medyanın da içine sindirememesi lazım. Böyle bir anlayış olabilir mi?

Düşünce özgürlüğü fikri içerikten bağımsız bir özgürlüktür. Yazdıklarını benimsemiyorum ama yazısı üzerindeki herhangi bir baskıya karşıyım demektir. Aydın toplumun önderdiri, elinde meşale olandır aydın.

Fazıl Say hayatının çoğunu yurtdışında geçiriyor ve ürkiye'yi tanıtıyor. Siz bu sanatçıyı hapse mi atacaksınız. Atmazsanız namertsiniz!

İddianameyi hazırlayan savcı acana sanatı sanatçıyı biliyor mu? Siyasi otoritelerden talimat alan savcılar olsa olsa kapıkullarıdır.

Özel görevli mahkemelerin siyasi iradeden talimat aldıklarını, Başbakan'ın iki dudağına baktıklarını biliyoruz. Bunların toplumdan adaletsizlik dağıttığını da biliyoruz.


Bu mahkemeler AKP'nin korku imparatorluğunun anahtarı konumunda. "Konuşursan sabahın 6'sında seni tutuklatırım" mahkemeleridir bunlar.

Bu mahkemelerde yargılananlar adalet istiyoruz diyorlar. Hazırlanan iddianamelerin dayandırıldığı bütün bilgiler sahte. Sahte bu deliller.


Mahkemeye bakın siz... Önce sizi mahkum edeceğiz. Sonda bakarız diyolar...

Bütün demokrasilerde savunmanın kutsal olduğunu herkes bilir. Avukatlar diyorlar ki bilirkişi görevlendirin. Bu deliller sahte mi değil mi?

Avukatlar isyan edince hemen bir kanun teklifi ve avukat olmadan da karara bağlarız diyorlar. MİT müsteşarına gelince o da mahkemenin işi değil diyorlar. Çifte standartın olduğu yerde adaletten söz edilemez.

Sivilleri terörist diye öldürüyorsunuz. Teröristleri sivil diye ateş etmiyorsunuz. Bir bariyer bile mi bulamadınız? (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com