Bir batında 16 yavru doğuran "Danua" cinsi köpek şaşırttı

Bir batında 16 yavru doğuran "Danua" cinsi köpek şaşırttı
Eskişehir'de, "Danua" cinsi köpek bir batında 16 yavru doğurdu. Toplam 16 saatte doğan yavrulardan üçü doğduktan bir süre sonra öldü. Hayattaki 13 yavru ise anneleri Venüs'ün memeleri yetersiz kalınca nöbetleşe emzirilmeye başlandı.

Eskişehir'de, 'Danua' cinsi köpek bir batında 16 yavru doğurdu. Toplam 16 saatte doğan yavrulardan üçü doğduktan bir süre sonra öldü. Hayattaki 13 yavru ise anneleri Venüs'ün memeleri yetersiz kalınca nöbetleşe emzirilmeye başlandı.
Veteriner hekim Hülya Ergün'ün ırkı 'Danua' olan 19 aylık 'Venüs' adlı köpeğinin, Hoşnudiye Mahallesi'ndeki Hayat Veteriner Kliniği'nde bir batında 16 yavru doğurması görenleri şaşırttı. Yavrulardan üçü, 16 saatte gerçekleşen doğum uzun sürdüğü için bir süre sonra öldü. Hayatta kalan 9'su dişi olan 13 yavrunun sağlık durumlarının iyi olduğunu belirten Ergün, 'Venüs'ün bu ikinci doğumu. İlkinde 8 yavru dünyaya getirmişti. Bu yavruların doğumu ise 16 saat sürdü. Biz bu kadar yavru beklemiyorduk. Venüs, bu
kez bizi şaşırttı. Eskişehir'de 'Danua' cinsi bir köpeğin bu kadar yavru dünyaya getirmesi bir ilk. Yavruların hepsinin sağlığı iyi. Venüs, hepsini koruyor. Bir tek meme sayımız yetmiyor. Venüs'ün 10 memesi olmasına karşın 13 yavrumuz var. Mecburen yavruları nöbetleşe emziriyoruz' dedi. Hülya Ergün, bu kadar yavruya çiftliğinde bakamayacağını ve minik Danualar'a sahip aradığını açıklarken, 13 yavruya ismi vermekte zorlanacağını sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com