''Bir birimize şeker gibi değil, tatlandırıcı gibi deriz''

''Bir birimize şeker gibi değil, tatlandırıcı gibi deriz''
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, ''İki tatlandırıcı fabrikası daha kurarlarsa Türkiye'de pancar yetiştirmek hayal olur. Ağzımızın tadıyla pancardan yetişmiş şeker yemek hayal olur. Artık bir birimize şeker gibi değil, tatlandırıcı

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, ''İki tatlandırıcı fabrikası daha kurarlarsa Türkiye'de pancar yetiştirmek hayal olur. Ağzımızın tadıyla pancardan yetişmiş şeker yemek hayal olur. Artık bir birimize şeker gibi değil, tatlandırıcı gibi deriz'' dedi.
Cindoruk, partisince Eskişehir'in Çifteler ilçesinde düzenlenen ''Pancarın adı, şekerin tadı yok'' adlı mitingde yaptığı konuşmada, 'Hükümetin çiftçiye, toprağa, köylüye karşı giriştiği savaşı durdurmak, onlara ikaz lambası yakmak için geldik' dedi.
Türkiye'nin temel değerinin toprak olduğunu ifade eden Cindoruk, 'Toprağa şefkatini kaybetmiş bir iktidar var. Toprağa, köylüye ve çiftçiye savaş açmış bir iktidar var. Bunun en önemli ispatı pancar meselesi. Biz pancar meselesini çok öncelikli olarak ileriye bakarak öne alıyoruz. AB ülkelerinde tatlandırıcının şekere oranı, yüzde 2 civarında. Bizde ise tatlandırıcının şekere oranı, yüzde 15. Almış başını gidiyor. İki fabrika daha kurarlarsa, Türkiye'de pancar yetiştirmek hayal olur. Ağzımızın tadıyla
pancardan yetişmiş şeker yemekte hayal olur. Birbirimize şeker gibi değil, tatlandırıcı gibi deriz'' diye konuştu.
Miting alanına bazı çiftçiler de, ''Bu traktör banka hacizlidir. Bu traktör satılıktır. Habur'dan değil, tarladan geliyoruz'' yazısı astıkları traktörleriyle geldi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com