“Bir daha burada kuyruk görmek istemiyorum”

“Bir daha burada kuyruk görmek istemiyorum”
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Bağ-Kur yapılandırılması için SGK kuyruğunda bekleyen vatandaşların tepkisiyle karşılaştı.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Bağ-Kur yapılandırılması için SGK kuyruğunda bekleyen vatandaşların tepkisiyle karşılaştı.
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'da esnaf ziyaretini bugün de sürdürdü. Bakan Eroğlu, Uzun Çarşı'daki ziyaretinin ardından Basın Caddesi esnafı ile sohbet ederken, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Merkez Şubesi'nin önündeki vatandaşların tepkisiyle karşılaştı. Bağ-Kur'daki yapılandırma için geldikleri SGK önünde, sabahın erken saatlerinden akşamın geç saatlerine kadar ayakta beklemek zorunda kaldıklarını söyleyen vatandaşlar, bu duruma bir çare bulmasını istedi. Sıra fişinin olmamasına
tepki gösteren vatandaşlar, 'Bu böyle olmaz. Sıra fişi diye elden yazdıkları kağıdı veriyorlar. Biz de buna güvenip sıradan ayrılamıyoruz. Bizim bu halimiz ne olacak Sayın Bakanım' dediler.
NEDEN BİR ÇALIŞMA YAPMIYORSUNUZ
Bakan Eroğlu, Bağ-Kur'dan sorumlu SGK Müdür Yardımcısı Faruk Celayir'in yanına çıkarak konuya çözüm bulunmasını istedi. Bakan Eroğlu, bunlara bir numara verilse bu sıkıntı olmayacağını belirterek şunları söyledi: 'Neden böyle bir çalışma yapmıyorsunuz. Elemanınız mı eksik? O zaman bildireceksiniz. Çalışan sayısını artırmak gerekir. Ben bir daha geldiğimde burada kuyruk görmek istemiyorum. Bu kadar açık söyleyeyim. Vatandaşa devletin buradaki varlığını göstermemiz lazım. Vatandaş buraya gelip hem para
yatırıp hem de eziyet çekiyorsa olmaz.'
ÇAY İÇECEK VAKTİM YOK
Bakan Eroğlu, SGK'dan ayrılırken dairede çalışanlardan birisinin, 'Sayın Bakanım vaktiniz varsa bir çay içelim' demesi üzerine Bakan Eroğlu, 'Burada vatandaş kuyrukta beklerken benim çay içecek vaktim yok. Bir an önce buradaki insanların sıkıntısını giderin' karşılığını verdi.
Bakan Eroğlu, cebinden para çıkararak kuyrukta bekleyen vatandaşlara çay ve lokum ikram edilmesi talimatını verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com