Bir fişleme iddiası daha!

Bir fişleme iddiası daha!
Tunceli Hozat'ta ortaya çıkan fişleme skandalının ardından Nazımiye Kaymakamlığı'nın vatandaşlardan telefon numarası ve TC kimlik numarası istemesi ilçede endişe yarattı.

Geçtiğimiz ay Dersim'in Hozat İlçesi'nde jandarma ve polis tarafından çok sayıda kamu görevlisi ve vatandaşın fişlendiği ortaya çıkması sonrası bu kez Dersim'in Nazımiye İlçesi'nde vatandaşlar fişlendiklerinden endişe ediyor.
 
Ntvmsnbc'nin haberine göre Hozat ilçesinin ardından Nazımiye’de de önce emniyet amirliğinin esnafa bilgi fişi doldurtması, ardından kaymakamlığın vatandaşlardan telefon numarası ve TC kimlik numarası istemesi, halkta ‘fişleniyor muyuz’ endişesine yol açtı.
 
Korkunun nedeni ise, ilçe emniyeti ile kaymakamlığın vatandaşlardan bazı bilgi ve evrak talebinde bulunması. Nazımiye İlçe Emniyet Amirliği, yaklaşık iki ay önce esnafa dağıttığı bilgi fişinin doldurulmasını talep etti.
 
Kaymakamlık da, resmi işlemler için kuruma gelen herkesten telefon ve TC kimlik numarası istedi. Bu durum, halkta “fişleniyoruz” endişesine yol açtı.
 
Tepkiler üzerine Nazımiye Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek devreye girdi.
 
Eleştirilere yanıt veren Nazımiye Kaymakamlığı olayın yanlış anlaşıldığını iddia etti. Kaymakamlık, ilçede vatandaşların resmi işlemlerinin yürüyüp yürümediğinin kontrolü için bu uygulamaya gidildiğini ancak gelen tepkiler üzerine uygulamadan vazgeçildiğini açıkladı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com