Bir garip 'Star' hikayesi!

Bir garip 'Star' hikayesi!
AKP basın bildirisi haline gelen Star gazetesinin en son açıkladığı başarısının ardında neler var?...

AKP teşkilatlarında ve Hükümete yakın kurumlarda bedava dağıtıldığı iddiası ayyuka çıkan Star gazetesi, Başbakan Erdoğan’ın, grup toplantısında CHP'lilerin Esad ziyaretiyle ilgili habere atıfta bulunmasını “gazetecilik başarısı” olarak gösterdi.

Reyhanlı saldırısı ile ilgili istihbarat tartışmaları sürerken, Star gazetesi dünkü sayısında Reyhanlı saldırısının şüphelileri ile CHP heyetinin aynı salonda çekilmiş fotoğraflarını yayınladı. Başbakan Erdoğan da dünkü grup toplantısında bu fotoğraf üzerinden CHP’ye yüklendi.

Bugünkü Star gazetesi ise bu olayı bir “gazetecilik başarısı” olarak lanse ederek “Star’ın manşetine taşıdığı fotoğrafın ardından Başbakan CHP liderine istifa çağrısında bulundu” şeklinde haberleştirdi.

Tam da bu noktada “Yumurta mı tavuktan çıkar, tavuk mu yumurtadan” tütünden felsefi bir soru sormak gerekiyor belki de.

Yayın politikasını tamamen hükümet politikasına endekslemiş bir gazete Başbakan Erdoğan’ı mı besliyor, yoksa hükümet kurumları fotoğrafı Star’a servis ederek gazeteyi mi besliyor?

Son dönemde gazetecilik faaliyetleriyle adını duyurmayı başaramayan ve tiraj tartışmalarının da tam ortasında bulunan Star, medyaya “Hükümet yardımıyla haber atlatma” dersi veriyor adeta.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com