Bir Gün Bir Takımın Canı Fena Yanacak!

Bir Gün Bir Takımın Canı Fena Yanacak!
Menajer Yanık:'Olay abartılmasın. Schuster bu uygulamayı kariyerinde hiç görmemiş. Benim görevim bu. Diken üstünde maç izliyorum. Bir gün bir takımın canı fena yanacak.'

 

Beşiktaş'ın Trabzon'u 2-1 yenip Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek finale çıktığı maç 'Kartal şov' ve gollerinin dışında Tuncay Yanık'ın hamlesi ile konuşuldu. Teknik Direktör Bernd Schuster'in uzatma bölümünde sakatlanan Ersan'ın yerine oyuna 7. yabancı olarak Ernst'i almak istemiş, bunu esame listesine yazılmadan gören İdari Menajer Yanık, Kartal'ın hükmen yenilgisini önlemişti.

SİSTEMİ HİÇ GÖRMEMİŞ
İŞTE maçın 'kulübedeki kahramanı bu tarihi olayı değerlendirdi: 'Öncelikle şunu söylemeliyim. Yaptığım son derece rutin bir görev... Ben takım oyununa inanıyorum ve sadece görevimi yaptım. Olay abartılmasın. Çünkü teknik direktörler maça dalıyor, teknik-taktikle uğraşıyor. Schuster zaten böyle yabancı sınırlamasıyla kariyerinde karşılaşmamış. Sisteme alışkın değil. Bu nedenle tercihleri kural dışı olabiliyor.

'BİZ KUKLA DEĞİLİZ Kİ!'
İŞTE bu yüzden tribünde değil ben kulübedeyim. Sonuçta kukla değiliz, bizim işimiz bu. Bu tarz idari hataları engellemek. Benim kartımda 'İdari görevli' yazıyor. Schuster'i uyarmakla görevliyim. Eğer o hata yapılsaydı ben görevimi yapmamış olurdum. Trabzon'la oynadığımız 2 maçta bu gündeme geldi. Ancak başka takımlarda yansımasa da bu durum çokça oluyordur.
BU nedenle TFF buna bir çözüm bulmalı. Maçın heyecanına kapılıyorum, kendi kendime 'Aman Tuncay' bir hata olmasın diyorum. Dersimi çalışıp oyuncuları renkli olarak yazıyorum. Diken üstünde maç seyrediyorum. Sonuç olarak bizim, teknik adamların kulübede bu 6+2+2 stresini yaşaması hiç hoş değil..'    

Schuster nasıl karıştırmasın
BEŞİKTAŞ'TA Türk oyuncularla birlikte tam 9 ülke pasaportu taşıyan oyuncu var. 4 Portekiz, 2 Alman, 1 İspanyol, 1 Brezilya, 2 Brezilya+Türkiye, 1 Avusturya+Türkiye, 1 Avustralya+Türkiye, 1 Çek Cumhuriyeti, 1 de Cezayir asıllı İtalyan oyuncu bulunuyor.
BU kadar karmaşık bir oyuncu yapısını bünyesinde toplayan Beşiktaş'ta Teknik Direktör Schuster'in de oyuna kimi alıp, kimi çıkartacağını şaşırması son derece normal. Bu yüzden Alman hocanın yardımcıları da her hangi bir hata olmaması için görevlerini istim üstünde yapıyorlar.

Akşam.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com