Bir iki tokat attık o kadar!

Bir iki tokat attık o kadar!
Disiplin koğuşunda Uğur Kantar'a işkence yapmaktan tutuklanan asker gardiyanlar kendilerini savundu...

KKTC'de 'disiplin koğuşu'nda gördüğü işkencenin ardından GATA'da yaşamını yitiren Uğur Kantar'a işkence yapmaktan tutuklanan asker gardiyanlar kendilerini böyle savundu.

KKTC'de 'disiplin koğuşu'nda gördüğü işkencenin ardından iki buçuk ay komada kalan ve önceki gün tedavi gördüğü GATA'da hayatını kaybeden er Uğur Kantar, dün toprağa verildi. Aile, GATA'da askeri tören istemedi, tabutun üzerine Türk bayrağı konulmasına da karşı çıktı.

İKİ TOKAT ATTIK

Gazete Habertürk'ten Sibel Hürtaş'ın haberine göre; Kantar'ın ölümünden sorumlu tutulan iki asker, "Çok agresifti, sakinleştirmek için bir iki tokat attık" diye savunma yaptı.

Uğur Kantar, 90/2 tertip uzun dönem er olarak askerlik yapıyordu. Terhisine iki hafta kala içtimaya geç kaldığı gerekçesiyle 'disko' tabir edilen 'disiplin koğuşu'na atıldı. Cezasının bitimine iki gün kala fenalaştı, ambulans uçakla GATA'ya kaldırıldığında, beyninde ve iç organlarında hasar oluştuğu, susuz bırakıldığı için böbreklerinin tahrip olduğu belirlendi. İyi bir haber için bekleyen anne ve baba, önceki gün oğullarının ölüm haberiyle yıkıldı. Kantar'ın 'disko'da önce darp edildiği, ardından bahçede sandalyeye kelepçelenerek saatlerce güneş altında tutulduğu öne sürüldü.

ASKER GARDİYANLAR TUTUKLANDI

Olayla ilgili 'yaralama' suçundan soruşturma başlatan askeri savcılık, sorumlu olan asker gardiyanlar Fırat Keser ile Ayhan Arslan'ı tutukladı. Savcılığın, "işkenceyle adam öldürme" suçundan ek soruşturma başlatarak, davayı bu suçtan açacağı belirtiliyor.

SAKİNLEŞTİRMEYE ÇALIŞTIK

Tutuklu asker gardiyanlar ifadelerinde, "Neden işkence yaptınız?" sorusuna, "Uğur çok agresifti, agresif davranışları vardı. Biraz sakinleştirmeye çalıştık, bir iki tokat attık... Biz bu kadar ağır bir darp yapmadık. Bizimle ilgisi yok" yanıtını verdi. İşkence yapılması için kimseden emir almadıklarını da anlattı.

37 askerin de tanık olarak ifadesine başvuruldu. Tanıklar ise Uğur'un çok sakin birisi olduğunu, kavga eden, kıran birisi olmadığını anlattı. Tanıklar, iki sanığın olayı gerçekleştirdiğini söyledi. Aynı bölükte daha önce de işkence ve dayak olayı yaşandığı öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com