Bir Islıklı Protesto da Erzurum'da

Bir Islıklı Protesto da Erzurum'da
Erzurum, dünyanın en prestijli kış oyunları organizasyonunu yüzünün akıyla tamamladı. Kapanış töreninde konuşma yapan AKP'li Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Küçükler, tribünlerin protestolarına maruz kaldı.

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları, resmi kapanış töreniyle sona erdi. Cemal Gürsel Stadı'nda düzenlenen töreni, spordan sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, milletvekilleri, yetkililer, sanat ve spor dünyasından ünlüler ve vatandaşlar izledi.

FISU Bayrağı Slovenya'ya...

Atlı kızakla kürsüye gelen Bakan Özak, “25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nı başarıyla tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. 11 gün boyunca tüm güzellikleri birarada, Anadolu'nun zirvesinde yaşadık” dedi. Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk de, FISU bayrağının hakkıyla 26. oyunlara ev sahibi olacak Slovenya'nın Maribor kentine teslim edildiğini söyledi.

BAŞKAN KÜÇÜKLER'E ISLIKLI ŞOK' TEPKİ
Oyunların kapanış töreninde ev sahibi olarak kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Ahmet Küçükler, stadyumu dolduranların şok tepkisiyle karşılaştı. Konuşmasına ıslık ve 'yuh' sesleri altında başlayan Küçükler, tepkiyi bastırmak için sesini yükseltti. Erzurum'un tarihi günler yaşadığına dikkat çeken Küçükler, sporun barış ve kardeşlik olduğunu belirtti.

Konuşmalardan sonra Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof.Dr. Kemal Tamer, FISU bayrağını FISU Başkanı George Killian'a teslim etti. Killian, 26'ncı Üniversite Kış oyunlarını organize edecek Slovanya'nın Maribor kentinden gelen temsilciye bayrağı verdi. Konuşmalarını tamamlayanlar yine atlı kızaklarla protokol tribünü önüne kadar taşındı. Protestonun, yerel yönetim hizmetlerinin yetersiz olmasından kaynaklandığı iddia edildi.

3-5 liraya izlediler
Erzurumlular çok yoğun ilgi gösterdi. Açılış ve kapanış törenlerini de katarak söylersek yaklaşık 170 bin seyirci oyunları izledi. Kapalı alanlardaki oyunlar; buz hokeyi ve buz pateni müsabakalarının bilet fiyatları 5 lira, açık alanlardaki oyunlar; alp disiplini yarışları, snowboard, serbest stil kayak, kayakla atlamayı izlemek ise 3 liraydı. Halkımız en çok Curling ve Kayakla Atlama'ya olağanüstü ilgi gösterdi. Kayakla Atlama pistleri şehrin içinde. İnsanlar evlerine giderken bile izleyebildi. Kanada'nın Vancouver kentinde yapılan yarışlarda kayakla atlamayı izlemek için iki saat yolculuk yapılıyor. Pistin şehrin merkezinde olması büyük bir şanstı, Erzurumlular da bunu değerlendirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com