"Bir kıvılcım felakete dönüşebilirdi"

"Bir kıvılcım felakete dönüşebilirdi"
Dün akşam İnönü Stadında oynanan Beşiktaş-Maccabi öncesi alınan tedbirler İsrail gazetelerinde manşetlere taşındı

Bizim gördüğümüz etten duvarın dışında İstanbul Emniyet'inin aldığı güvenlik önlemleri İsrail takımıyla birlikte Türkiye'ye gelen İsrailli yetkililer tarafından basınla paylaşıldı.


İKİ OTOBÜS DOLUSU POLİS
Haaretz gazetesinde yer alan habere göre, Türk polisi Maccabi takımını siyah üniformalı ve ellerinde hücum silahı bulunan iki otobüs dolusu polisle korudu. Takımın geçtiği yollardaki binaların tepelerinde keskin nişancılar bekledi. Maccabi'nin geçiş güzergahındaki yollar kapatıldı.


KESKİN NİŞANCILAR GÖREV YAPTI
Emniyet Müdürlüğünden yetkililerle konuştuğu iddia edilen İsrailli yetkili, “Türk makamları ufak bir kıvılcımın felakete dönüşebileceğini söyleyerek her türlü önlemi almış durumdular. 2 binden fazla polis görev yaptı” açıklamasında bulundu. Bu arada 20 kadar kişinin havalimanında Maccabi'nin gelişini protesto etme girişiminde bulunduğu fakat polisin acil önlemiyle olayın kapatıldığı bildirildi. Bu arada Maccabi'nin asker futbolcularının tutuklanmaması için IDF sisteminin uygulandığı, fakat Mitch Goldhar'ın işlemlerinin uzun sürdüğü ve pasaport sırasında diğer herkesten daha uzun beklediği bildirildi.


AİLEMİZ SADECE DÖNMEMİZİ DÜŞÜNÜŞOR
İsrailli oyuncular ise İstanbul'da çok korktuklarını itiraf ettiler. Haaretz'e konuşan kaleci Guy Haimov, "Sadece eve güvenle dönmek istiyorum! Hepsi bu" derken, Omar Vered ise "Karım maçın sonucunu umursamıyor. Tek düşündüğü eve bir an önce gelmem" Eliram Atar da, “Ailemin bana söylediği 'Kendine iyi bak ve güvenli bir şekilde gel' başka bir şey söylemediler” diye konuştu.


PAVICEVIC: BURADA NE OLUYOR!
İsrail takımının Karadağlı oyuncusu Savo Pavicevic ise, "Ben bu olayın nereden geldiğini bilmiyorum ama siyasetten anlamam. Sen sokakta ya da evinin bodrumunda iyi bir iş yaparsan kimse politikacıları konuşmaz. Biz de yarın akşam çıkıp futbol oynayacağı. Kimse de politikadan konuşmayacak” dedi.


“NE OLDU KORKUYOR MUSUN?”
Bu arada yedek kaleci Barak Levi'nin, Boşnak oyuncu Medunjanin ile dalga geçtiğini belirterek, “Ne oldu korkuyorsun sanırım!” dediği de gazetede yer alan bir başka iddiaydı. Tecrübeli defans oyuncusu Gal Albermann ise Rishon maçında dizine aldığı darbe nedeniyle dizinin şiştiğini ama durumunun maç saatinde belli olacağını belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com