Bir laf etti, 21 bin şikâyet geldi

Bir laf etti, 21 bin şikâyet geldi
Ünlü showmen Jeremy Clarkson, grev yapan kamu işçileri hakkında bir söz söyledi, işini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya...

BBC'de yayınlanan Top Gear'ın sunucusu Jeremy Clarkson, ‘Grev yapan kamu çalışanlarının vurulması gerektiği’ şeklindeki sözleri nedeniyle tarihin en büyük şikâyet dalgası ile karşı karşıya...

İngiliz yayın kuruluşu BBC, 'Top Gear'ın sunucusu Jeremy Clarkson’ın yaptığı açıklamalardan sonra binlerce şikâyete maruz kaldı.

Çarşamba günü ‘The One Show’da grev yapan kamu çalışanlarıyla ilgili soruya karşılık ‘Hepsini vururdum, hepsini dışarı çıkarır ve ailelerinin gözü önünde infaz ederdim. Kıyak emeklilikleri garantiyken ve biz yaşamak için çalışmak zorundayken, ne cüretle greve gidiyorlar?’ diyen Clarkson özür dilese de öfke dinmiyor.

'CİDDİYE ALINACAĞINI DÜŞÜNMEDİM'

Bu sabah itibariyle şikâyet sayısı 21 bini geçti ancak hem Clarkson hem BBC, bunun daha önceden canlı yayın sırasında grev yapılması planan bir espri olduğu ve yanlış anlaşıldığı konusunda ısrarlı.

Hatta Clarkson dün akşam yaptığı açıklamada "Bu şakanın bir an bile ciddiye alınacağını düşünmedim. Eğer yanlış anlaşıldıysa hem kendim hem de BBC adına özür dilerim" dedi.

TÜRKİYE'Yİ DE KIZDIRMIŞTI

Clarkson’ın sunduğu 'Top Gear' Türkiye'ye verdiği bölümünde Türkiye için kullandığı ifadelerle de tepki çekmişti.

O bölümde Silopi'den Türkiye'ye giren üç sunucu panik içinde kurşun geçirmez yelekler ve miğferler giyerken Türkiye'nin güneydoğusunun savaş bölgesi sayılması gerektiğini söylemişlerdi.

JEREMY CLARKSON KİMDİR?

Tam adıyla Jeremy Charles Robert Clarkson otomobil konusunda uzmanlaşmış bir yazar ve yayıncı. The Sunday Times'da ve The Sun gazetesinde de haftalık yazılar yazsa da en çok BBC otomobil programı Top Gear ile tanınıyor.

Yaptığı ağır otomobil eleştirileri Clarkson'ı, otomobil şirketlerinin çok sevdiği ya da çok nefret ettiği en önemli kişilerden biri haline getirdi. Top Gear programındaki otomobil değerlendirmeleri, yüksek satış hedefi olan otomobil markalarının yıl sonu hedeflerini etkileyecek kadar dikkate alınıyor.

Vauxhall'un 2. nesil Cavalier modelini değerlendirirken, "Bu bir otomobil, 4 tekerleği var ve gider. O kadar!" dedikten sonra, sırtını dönüp kameradan uzaklaşması, Clarkson'ı dünyanın en etkili otomobil yazarlarından biri haline getirmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com