Bir önceki yıla göre gelirlerini yüzde 30 artırdılar

Bir önceki yıla göre gelirlerini yüzde 30 artırdılar
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, gelirlerini bir önceki yıla göre yüzde 30 arttırdıklarını söyledi.


Almanya'nın Hamm kenti Belediye Başkanı Thomas Hunsteger Petermann eşi Gerda Petermann ve beraberindeki heyetle birlikte Başkan Çoban'ı ziyaret etti. Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Afyon'a gelen heyeti Çoban eşi Emine Çoban ile birlikte karşıladı. Ziyarette belediyenin çalışmaları hakkında bilgi veren Çoban, bütün dünya krizle boğuşurken Türkiye'de güzel gelişmeler yaşandığını söyledi.
Bu gelişmelere bağıl olarak Afyonkarahisar Belediyesi'nin de sürekli gelirlerin artırdığını dile getiren Çoban, 2010 yılındaki belediye gelirlerinin bir önceki yıla göre yüzde 30 bir artış gösterdiğini bildirdi. Gelirlerin artmasına paralel olarak hizmet kalitesi ve hızlarının da arttığını aktaran Çoban, '2011 yılının bütçesini de şimdiden yaparak, gelirleri artırarak çok büyük hizmetler yapmayı hedefledik. Umuyorum 2 yıl içerisinde Afyon'un çevresi tamamen değişecek. 2012 yılında sizleri bambaşka bir Afyonkarahisar'da misafir edeceğiz.' dedi.
1,5 yıllık görev süresi boyunca geçmiş yıllarla kıyaslanmayacak derecede hizmetler yapıldığının altının çizen Çoban, '650 bin metrekarelik alana yayılan bir Tabiat Parkı, 1, 5 milyon metrekare alanı kapsayan bir Kent Ormanı yapıldı. Yine şehrimizdeki 20 mahallenin alt ve üst yapısı tamamen bitirildi. İnşallah çok yakın bir gelecekte Türkiye'nin en büyük spor kompleksini Afyonkarahisar'da yapacağız. Birde şehrimizin içinden geçen deremiz var. Burada da bir rekreasyon çalışması yapmak istiyoruz. Bu hizmetlerin parasal karşılığı 50 Milyon Euro'yu geçiyor.' diye konuştu.
Hamm Belediye Başkanı Thomas Hunsteger Petermann ise Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a yapılan hizmetlerde ve görevinde başarılar diledi. Bu gelişinde Afyonkarahisar'da büyük değişikler gördüğünü dile getiren Petermann, 'Bundan sonraki görev süreniz boyunca işlerinizin umduğunuz gibi gitmesini diliyorum. Projelerinizin istediğiniz şekilde noktalanmasını diliyorum. Hamm'dan ve Afyonkarahisar'dan birçok dostlarımız Hamm'daki camimizin açılış törenine katıldılar ve aynı zamanda Ramazan çadırı etkinliklerimize Afyonkarahisar'dan katılımlar oldu.' dedi.
Gün geçtikçe Afyonkarahisar'da gözle görülen büyük değişiklikler yaşandığını belirten Petermann, 'Bulunduğumuz otelden çıkıp buraya gelirken sağlı, sollu pek çok inşaat alanları gördük. Görülüyor ki şehre birçok hizmet yapılıyor. Yapılan hizmetlerle birlikte Afyon'un çehresinin kısa sürede değişeceğini umuyoruz.' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com