Bir 'palalı' daha ortaya çıktı

Bir 'palalı' daha ortaya çıktı
Ankara Dikmen'de Ali İsmail Korkmaz anmasında 'palalı' saldırgan dehşeti.
Başbakan Erdoğan'ın 'evde zor tuttuğu yüzde 50' icraatlarını sürdürüyor.
 
İstanbul'da Talimhane'de elinde 'pala' adı verilen kılıç bulunan bir kişi Gezi Parkı direnişçilerinin üzerine saldırmıştı. 
 
Bugün bir 'palalı' da Ankara'da ortaya çıktı. 
 
Dikmen halkı, Eskişehir'deki Gezi Parkı olaylarında kafasına aldığı darbeler sonucu uzun süre komada kalan ve bugün yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz için Aşık Mahsuni Şerif Parkı'nda bir araya geldi.
 
Gezi Parkı eylemleri sırasında hayatını kaybedenler için fidan diken Dikmen halkı, 'Ali İsmail Korkmaz Ölümsüzdür' yazılı pankartın arkasında yürüyüşe başladı.
 
Dikmen halkı Sokullu tarafından gelen kitleyle Ziraat Bankası önünde buluştu. "Hepimiz Ali'yiz, öldürmekle bitmeyiz" şeklinde sloganlar atmaya devam etti.
 
Dikmen'de yürüyüş devam ederken, bir kişi arabasını Dikmen halkının üzerine sürdü. Daha sonra arabadan elindeki kesici madde ile inen bir şahış Dikmen halkına küfürler yağdırmaya başladı.
Saldırganın üzerine yürüyen bir kişi saldırganın elini tutarak Dikmen halkına zarar görmesini ve olası bir tehlikeyi önledi. 

'Ankara'nın palalı saldırganı' halk tarafından aracına bindirilerek olay yerinden uzaklaştırıldı. DİKMEN YARIN AYAĞA KALKIYOR

Dikmen halkı yaşanan bu saldırı girişimi sonrası yarın akşam saat 21.00'de Aşık Mahsuni Şerif Parkı ve Sokullu Ahmet Arif Parkı'nda bir araya gelme kararı aldı.

Dikmen'deki eyleme Ali İsmail Korkmaz için yapılan saygı duruşunun ardından son verildi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bugün bir canımızı daha kaybettik. Herkes sussa da Dikmen halkı susmayacak. Boyun eğmeyeceğiz, karanlığa meydan okuyacağız. Polis TOMA'sı yetmedi, şimdi üzerimize palalı sivil çeteleri salıyorlar. Bugün aynı provokasyonu burada da yaptılar. Ama halka boyun eğdiremeyecekler."(SBK)

Gerçekgündem

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
      Çok Okunanlar
        Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
        Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
        E-Posta: info@sansursuzhaber.com