Bir Protesto da Tes-İş Sendikasından

Bir Protesto da Tes-İş Sendikasından
Türkiye'de günlerdir hükümeti protesto eylemleri devam ediyor. Bu eylemlerin bir ayağıda Kütahya'da Türk-İş İl Temsilcileri ve Tes-İş Sendikası Temsilcileri tarafından gerçekleştirildi. Sendikalar hükümetin işçilere zülum ettiğini belirterek bir an önce

Türkiye'de günlerdir hükümeti protesto eylemleri devam ediyor. Bu eylemlerin bir ayağıda Kütahya'da Türk-İş İl Temsilcileri ve Tes-İş Sendikası Temsilcileri tarafından gerçekleştirildi. Sendikalar hükümetin işçilere zülum ettiğini belirterek bir an önce mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiğini vurguladılar.
Kütahya'da, Türk-İş'e bağlı sendikalara üye bir grup işçi, AK Parti İl Başkanlığı önünde toplanarak, TEKEL işçilerinin eylemine destek verdi. İşçilerden oluşan grup, Ali Paşa Mahallesi'ndeki AK Parti İl Başkanlığı önünde toplanarak, TEKEL işçilerine destek içeren sloganlar attı. Tes-İş Sendikası Kütahya Şube Başkanı Eşref Erden, grup adına yaptığı açıklamada, 4C statüsüne geçirilen işçilerin, asıl iş yerlerinde kazandıkları ücret dahil tüm haklarının ortadan kaldırıldığını savundu. Sadece TEKEL işçilerinin değil, özelleştirme, iş yeri kapatma ve işsizleştirmelere muhatap tüm işçilerin huzursuz ve endişeli olduğunu ifade eden Erden, şöyle konuştu:
''Bugün emekçilerin Türkiye'nin dört bir yanında verdiği mücadele, ekmek mücadelesidir. Eve giren paranın, sofraya konan yemeğin mücadelesidir. Emekçiler çocuklarını okula gönderebilmenin, hastalarına ilaç alabilmenin, ev kirası ödeyebilmenin, gaz alabilmenin, elektrik, su, telefon faturalarını ödeyebilmenin mücadelesini vermektedir. Üstelik bu ekmek mücadelesinde güvenlik güçlerinin sert müdahalesiyle karşılaşmaktadırlar. Bizler bu şiddet uygulamalarını protesto ediyoruz. 15 Aralıktan bu yana Ankara'da ekmek parası için mücadele veren TEKEL işçilerinin taleplerine duyarsız kalınmasını protesto ediyoruz.'' Grup, açıklamanın ardından olaysız dağıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com