Bir Sabah Kalktık ki Satılmışız!

Bir Sabah Kalktık ki Satılmışız!
Milliyet ve Vatan'ın satışıyla ilgili Milliyet yazarı Hasan Cemal'den çarpıcı bir yorum geldi...

Milliyet ve Vatan'ın satışıyla ilgili Milliyet yazarı Hasan Cemal'den çarpıcı bir yorum geldi.

NTV'de Yazı İşler programına katılan Hasan Cemal, 12 yıldır Milliyet'te yazdığını hatırlatarak, "Bende bir burukluk yarattı. Yaratmadı değil. Çünkü bir sabah kalkıyorsun başkaları satın almış. Tanıdığım insanlar Demirören ve Karacan. Fakat benim aklımda Amerika'dan bir örnek var" dedi.

Hasan Cemal, Wall Street Journal gazetesinin satış sürecini anlatarak da Milliyet ve Vatan'ın satış sürecinden duyduğu rahatsızlığı ortaya koydu.

Gazetenin satış sürecinin sürekli okurlara duyurulduğunu anlatan Hasan Cemal, bu satışta başından sonuna kadar çalışanların fikirlerinin alındığını; çalışanların hem satışı yapan aileyle hem de satın alan aileyle görüştüğünü hatırlattı.

Gazeteyi satın alan aileyle editoryal bir anlaşma bile yapıldığını, gazetenin ilkelerinin ilan edildiğini söyleyen Cemal, sözü Vatan ve Milliyet'in satış sürecine getirdi ve şu yorumu yaptı:

"Bu pencereden bakınca, yıllar içinde çok medya satışına tanık olduk ama biz gazeteciler olarak biz kendi mesleğimize o anlamda sahip çıkmadık. Bu anlamda bende burukluk var. Gazeteciler, kendi mesleklerine patronlarına rağmen sahip çıkabildikleri ölçüde bizim mesleğimiz daha da özgürleşecek."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com